Aron Baynes je povzročal nasprotnim centrom ogromno težav. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dino Murić, Sašo Filipovski
Dobro je svoje minute izkoristil Dino Murić, ki je na parketu prebil nekaj več kot 17 minut. Dosegel je 14 točk in ujel še sedem odbitih žog. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji po sedmih porazih končno zmagali

Tudi tokrat so Ljubljančani slabo začeli tekmo. Dominicu Watersu ni uspelo razigrati soigralcev in trenutno zadnjeuvrščeno moštvo jadranskega tekmovanja je povedlo z 11:3. Prednost je gostom uspelo zadržati do druge četrtine. V 16. minuti so vodili celo za deset (23:33), nato pa so zmaji le postavili stvari na svoje mesto. Po nešportni napaki Madžarov in seriji 12:0 so prišli do prednosti že dve minuti pozneje ter prvi polčas dobili z 38:34.

Že v uvodnih minutah drugega polčasa je Olimpiji uspelo priti do visokega vodstva. V obdobju med 16. in 26. minuto so naredili deli izid kar 34:5 in tako že v tretji četrtini, ko je ekipo dobro vodil Jan Močnik, odločili tekmo.

Fantastično je odigral znova Aron Baynes, ki je zbral 24 točk in predstavljal nerešljivo uganko za gostujoče visoke igralce. Izkazal se je tudi Dino Murić, ki je dodal 14 točk, Sasu Salin jih je prispeval deset.