Dylan Page je bil razigran tudi v Zadru. V najpomembnejših trenutkih se mu roka ni zatresla. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dominic Waters in  Aron Baynes
Dominic Waters je v 20 minutah dosegel šest točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Pred začetkom tekme so odkrili portret Krešimirja Čosića, po legendarnem košarkarju se tudi imenuje dvorana v Zadru. Gostitelji so začeli odločno, s serijo 7:0 so po trojki Gorana Vrbanca povedli z 9:5. Odgovoril je Page z dvema trojkama (11:13), znova je dokazal, da je nosilec igre zmajev na začetku sezone. Ljubljančani so do konca prve četrtine zadržali minimalno prednost, Aaron Baynes je prispeval sedem točk. Ob sireni je trojko z devetih metrov zadel Ante Delaš (25:26).

Travis odlično skakal v napadu
V drugi četrtini je prednost zmajev hitro narastla, Klemen Prepelič in Page sta bila natančna izza črte (32:41). Zadrčani so držali priključek predvsem zaradi boljšega skoka, Romeo Travis (11 točk v prvem delu) je ujel nekaj pomembnih žog pod košem Olimpije. V zadnjih dveh minutah prvega polčasa je gostiteljem uspel delni izid 7:0 in na odmor so odšli z zaostankom dveh točk (39:41).

Zmaji ušli v tretji četrtini
Tretjo četrtino so znova bolje začeli gostje. Baynes in Jaka Blažič sta povišala na 39:47. Zadar je veliko metal za tri točke, številni meti niso bili racionalni in Olimpiji je uspel delni izid 8:0, Alen Omić je nanizal štiri točke za lepo prednost po 30 minutah (48:61).
Page ustavil nalet Zadra
Na začetku zadnje četrtine je Zadar znižal razliko s serijo 7:0, Bariša Krasić je zadel izpod koša, Travis je zabil po protinapadu, nato pa je s trojko dvignil dvorano na noge (55:61). Sašo Filipovski je v 33. minuti vzel minuto odmora, uspel je umiriti svoje izbrance. Ko je bilo najbolj potrebno, je odgovornost na svoja ramena prevzel Page. Nanizal je pet točk, po njegovi trojki pa je Olimpija znova ušla za deset točk (58:68). V nadaljevanju sta Omić in Prepelić dvignila prednost na 14 točk in srečanje je bilo odločeno.
Filipovski: Zmaga pomembna za nadaljevanje sezone
"V prvem delu tekme smo zelo slabo in premehko nastopili v obrambi. K sreči nam je šlo v napadu, sicer bi bil razplet lahko drugačen. V drugem polčasu smo te napake popravili, bolje skakali in več žog spustili pod koš k našim centrom. Zmaga v Zadru je zelo pomembna za naše nadaljevanje sezone. Že v petek naš čaka spektakel v Stožicah na katerem bomo lahko popolnoma sproščeni," je po tekmi poudaril Filipovski.

V petek prihaja v Stožice Fenerbahče, ki je eden glavnih favoritov v letošnji Evroligi.