V podaljšku je Vladimir Dašić dokazal svojo kakovost in bil najzaslužnejši za zmago Olimpije. Foto: Liga ABA
Zagreb - Union Olimpija
Veselje zmajev po izjemno pomembni zmagi. Foto: Liga ABA

Z 11. zmago v letošnji sezoni regionalnega jadranskega tekmovanja zmaji ohranjajo stik z vrhom in tako še imajo možnosti za uvrstitev na zaključni turnir. Ljubljančani zdaj zasedajo peto mesto in za četrtim Partizanom zaostajajo le za točko.

Dašić je bil z 21 točkami tudi prvi strelec tekme. Pri Olimpiji jih je Sasu Salin dodal 14, Jaka Blažič pa 12. Pri Zagrebu, za katerega igrata nekdanja kapetana zmajev Sašo Ožbolt (3 točke) in Damir Markota (9 točk), je bil najuspešnejši Mario Kasun z 19 točkami.

Dašić odločil v zadnjih 28 sekundah
Olimpija je dobro začela tekmo in po zaslugi razpoloženega Salina povedla za osem, a so jo gostitelji hitro ujeli in po prvi četrtini je bila razlika le še točka. V drugi četrtini so "mravlje" prevzele pobudo in do odhoda v garderobo prednost povišale na +7 (36:29). Hrvaški košarkarski biser Dario Šarić je s petimi točkami na začetku drugega polčasa poskrbel, da je bila razlika prvič na tekmi dvoštevilčna.

Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli hrvaški prvaki še 13 točk naskoka. S pokrivanjem po celotnem igrišču so zmaji ujeli priključek. Z obrambnimi akcijami sta se izkazala Jan Močnik in Dašić, ki sta skupaj ukradla kar 11 žog. Pred zadnjo minuto je bil rezultat izenačen. Goran Jeretin je zapravil zadnja dva napada in tako je razplet tekme odločil podaljšek. Dašić je v zadnjih 28 sekundah najprej zadel izza črte, nato en prosti met, usodo gostiteljev pa dokončno zapečatil s polaganjem.

Preostala slovenska moštva prikovana na dno
Preostali slovenski klubi so v 17. krogu doživeli poraze. Zlatorog je bil povsem nemočen v Zagrebu proti Ciboni, prav tako veliko možnosti v Domžalah proti Budućnosti ni imel Helios, Partizan pa je v Novem mestu ugnal Krko.