Erazem Lorbek je v drugem delu Evrolige v izjemni formi. Foto: Reuters
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je v ključnih trenutkih tekme prevesil tehtnico na stran Barce. Foto: Reuters
Andrej Kirilenko
Andrej Kirilenko ni mogel preprečiti poraza CSKA-ja v Carigradu. Foto: EPA
Giorgi Šermadini
Giorgi Šermadini je dosegel 15 točk in 10 skokov za Cantu, zadel je tudi vseh 11 prostih metov. Maccabi je bil vseeno boljši za 15 točk. Foto: Reuters

Katalonci so začeli zelo slabo, v uvodnih štirih minutah niso dosegli niti točke in gostitelji so povedli s 7:0. Lorbek je nato zadel dve trojki zapored in že v prvi četrtini prispeval devet točk, Žalgiris pa je po desetih minutah vodil z 19:13. Na začetku druge četrtine se je razigral Juan Carlos Navarro, ki je nanizal osem točk zapored in Barcelona je povedla (21:23). Lorbek je nadaljeval s sijajno igro, znova je bil natančen izza črte. Do odmora je dosegel kar 14 točk, Žalgiris pa je imel minimalno prednost (32:30).

Drugi polčas so Katalonci začeli precej bolje, s serijo 12:4 so prevzeli pobudo (37:42). Na začetku zadnje četrtine je Chuck Eidson zadel izza črte (43:52). Litovci so držali priključek do 35. minute (52:57), potem pa je Barca na krilih Navarra naredila delni izid 0:7 in srečanje je bilo odločeno. Barca je dobila že enajst tekem zapored proti Žalgirisu.
Lorbek je v 26 minutah dosegel 16 točk in pet skokov.
Prvi poraz CSKA-ja
Košarkarji CSKA-ja, ki so dobili uvodnih 13 tekem v Evroligi, so izgubili v Carigradu. Najbolj zaslužen za zmago Galatasaraya je bil Joshua Shipp, ki je prispeval 22 točk, zadel je tudi ključna prosta meta tri sekunde pred koncem. Jaka Lakovič je dosegel 6 točk v 18 minutah.

Skupina E:
GALATASARAY - CSKA MOSKVA
68:64 (15:13, 16:23, 24:18, 13:10)
Shipp 22, Andrić 16 ... Lakovič 6 (1/1 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 18 minutah; Šved in Kaun po 11, Kirilenko 10.

72:62 (24:13, 16:14, 18:16, 14:19)
Tsartsaris 21, Batiste 11; Bogdanović 15, Ukić 13 ... Vidmar 0 (0/1 za tri) in 2 skoka v 12 minutah.

58:67 (19:13, 13:17, 11:17, 15:20)
Delininkaitis 17, Raković 9; Navarro 18 in 5 podaj, Lorbek 16 (3/6 za dve, 3/5 za tri) in 5 skokov v 26 minutah, Eidson 15.