Erazem Lorbek tokrat res ni bil pravi. Zgrešil je vseh sedem metov iz igre. Foto: Sandi Fišer
Marko Milič
Marko Milić je bil s 16 točkami med najbolj zaslužnimi, da je Cremona prekinila serijo porazov. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Uroš Slokar, Sani Bečirovič
V Italiji sta se konec tedna pomerila Uroš Slokar in Sani Bečirović. Uspešnejši je bil slednji. Foto: MMC RTV SLO
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je v osmih minutah pustil statistiko povsem prazno. Foto: MMC RTV SLO
Miha Zupan
Miha Zupan je znova dobro izkoristil svojo minutažo. Jure Zdovc mu je tokrat namenil 17 minut. Foto: MMC RTV SLO

Katalonci, ki igrajo letos zares odlično, so z 72:62 v Blaugrani ugnali evroligaša Unicajo iz Malage in tako ostajajo pri enem samem porazu v 11. krogih državnega prvenstva. Slovenski krilni center tokrat ni bil pri metu. V 20 minutah je Lorbek zgrešil vseh sedem poskusov iz igre, k zmagi mu je uspelo pristaviti le en skok. Kot edini v svoji ekipi je imel negativni indeks (-7).

Bolje je svoje minute na Pirenejskem otoku izkoristil Mirza Begić, vendar pa je njegov Real izgubil drugič v ACB-ligi. Boljši je bil mestni tekmec Estudiantes (90:85). Posledično Barca sama ostaja na vrhu prvenstvene lestvice. Naturalizirani slovenski reprezentant po odhodu Sergeja Ibake v Ligo NBA dobiva nekoliko več priložnosti. Tokrat je igral 13 minut in dosegel šest točk in tri skoke.
Pred dvobojem z Milićem Tušek zapustil Caserto
V Italiji se je s Caserto razšel Marko Tušek. Izkušeni košarkar je v približno mesecu dni prikazal dobre igre, a se je vseeno zgodba s Pepsijem hitro končala. Caserta se je v 10. krogu pomerila s Cremono, za katero igra Marko Milić. Kranjčan je k zmagi s 77:70 dodal 16 točk in šest skokov. V Italiji se je zelo izkazal Sani Bečirović, ki je z Benettonom ugnal Romo (93:79), pri kateri si kruh služi Uroš Slokar. Oba Slovenca sta bila med boljšimi. Bečirović je vpisal 15 točk, tri skoke in štiri podaje, Slokar pa je ob 11 točkah ujel še šesto odbitih žog.

Velika zmaga za Ožbolta in soigralce
Vse bolje igra Zagreb Saša Ožbolta. Po slabem začetku zdaj "mravlje" nizajo zmage v Ligi ABA, prav tako pa ostajajo v igri za nadaljevanje v Evroligi. V soboto so hrvaški prvaki zadali Maccabiju prvi poraz v jadranskem tekmovanju letos (81:74). Ožbolt je dal osem točk in tri podaje.

Po nekaj dobrih predstavah je tokrat znova zelo malo priložnost v dresu Lokomotive dobil Primož Brezec. Izkušeni center je ob porazu vrste Božidarja Maljkovića s Triumphom po podaljšku (89:93) na parketu prebil vsega štiri minute in zbral en skok. Uspešnejši je bil v ruskem prvenstvu Miha Zupan, ki je bil z varovanci Jureta Zdovca boljši od Jeniseja (83:79). Kranjskogorčan je dosegel deset točk.
Vujačić znova med najboljšimi strelci
Povsem prazno statistiko je v osmih minutah pustil Gašper Vidmar. Fenerbahče je kljub neučinkoviti predstavi 24-letnega centra premagal Aliago (61:70). Visoke zmage se je nad Trabzonsporjem (91:72) veselil Saša Vujačić z Efesom. Branilec je ob 16 točkah v statistiko vpisal še pet skokov in štiri podaje. Jaka Lakovič za Galatasaray ni igral.

ITALIJA
Sani Bečirović
(Benetton Treviso)
19 minut, 15 točk (3/5 za dve, 1/1 za tri), 3 skoki, 4 podaje
(10. krog DP-ja: Benetton Treviso - Acea Roma 93:79)
Goran Jurak (Angelico Biella)
23 minut, 3 točke (0/3 za dve, 0/1 za tri), 4 skoki
(10. krog DP-ja: Angelico Biella – Canadian Solar Bologna 83:78)
Domen Lorbek (Sidigas Avellino)
poškodovan
Marko Milić (Vanoli Braga Cremona)
28 minut, 16 točk (7/13 za dve), 6 skokov, 2 podaji
(10. krog DP-ja: Vanoli Braga Cremona – Pepsi Casera 77:70)
Uroš Slokar (Acea Roma)
21 minut, 11 točk (5/7 za dve), 6 skokov

LIGA ABA/HRVAŠKA
Sašo Ožbolt
(Zagreb)
22 minut, 8 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri), 1 skok, 3 podaje
(11. krog lige ABA: Zagreb – Maccabi 81:74)
Matjaž Smodiš (Cedevita)
11 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/2 za tri), 1 skok
(11. krog lige ABA: Cedevita – Široki 74:60)

RUSIJA
Primož Brezec
(Lokomotiva Kuban Krasnodar)
4 minute, (0/1 za dve), 1 skok
(DP: Triumph Moskva - Lokomotiva Kuban Krasnodar 89:83 – po podaljšku)
Miha Zupan
(Spartak Sankt Peterburg)
17 minut, 10 točk (3/5 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka
(DP: Spartak Sankt Peterburg – Jenisej Krasnojarsk 83:79)

ŠPANIJA
Mirza Begić (Real Madrid)
13 minut, 6 točk (2/2 za dve), 3 skoki
(11. krog DP-ja: Estudiantes Madrid - Real Madrid 90:85)
Erazem Lorbek (Barcelona)
20 minut, (0/5 za dve, 0/2 za tri), 1 skok
(11. krog DP-ja: Barcelona – Unicaja Malaga 72:62)

TURČIJA
Jaka Lakovič
(Galatasaray)
ni igral
(9. krog DP-ja: Galatasaray – Bandirma Kirmizi 74:55)
Gašper Vidmar (Fenerbahče)
8 minut
(9. krog DP-ja: Aliaga - Fenerbahče 61:70)
Saša Vujačić
(Anadolu Efes)
28 minut, 16 točk (2/6 za dve, 2/4 za tri), 5 skokov, 4 podaje
(9. krog DP-ja: Anadolu Efes – Trabzonspor 91:72)

UKRAJINA
Hasan Rizvić
(Azovmaš)
17 minut, 6 točk (2/3 za dve), 4 skoki
(DP: Azovmaš – Dnipro Azot 75:66)