Luka Rupnik je spet dokazal, da gre nanj v prihodnosti še kako računati. Foto: KZS/www.alesfevzer.com
Jan Špan
Mariborčani so na začetku zadnje četrtine pripravili delni izid 14:0, tekmo pa je s štirimi točkami zaporednimi točkami na koncu odločil Jan Špan. Foto: KZS/www.alesfevzer.com

Izbranci Gašperja Okorna so slabo drugo četrtino popravili v drugem polčasu, ki so ga dobili z 38:22 in tako presenetili novince v Ligi Telemach, ki imajo trenutno prav tako tri zmage, že drugič pa so v domači dvorani izgubili le za las (prvič je bilo proti Zlatorogu). Tokratna junaka tekme sta bila Miha Fon in Luka Rupnik, ki sta bila najboljša strelca in sta tudi zadela odločilna koša v zadnji minuti.

Prvi poraz Zlatoroga
Maribor Messer je na prvi tekmi 6. kroga Lige Telemach z 71:68 ugnali Zlatorog in mu prizadejali prvi poraz te sezone. Čeprav so izbranci Rada Trifunovića pred srečanjem veljali za velike favorite, pa se s tem vijoličasti niso strinjali in po Unionu Olimpiji v pretekli sezoni v domači dvorani pripravili še en velik skalp ekipe, ki se meri tudi v Ligi ABA.
Napeto tekmo, na kateri sta se ekipi večkrat izmenjali v vodstvu in na kateri so košarkarji Zlatoroga vodili že z osmimi točkami razlike (57:49 v 30. minuti), je s štirimi zaporednimi točkami odločil mladi, 18-letni Jan Špan, ki je skupaj zbral 6 točk. Dodajmo še to, da so Mariborčani na začetku zadnje četrtine napravili delni izid kar 14:0!