Bena Udriha in soigralce zdaj čaka dvoboj s Stephom Curryjem in njegovimi Warriorsi. Foto: Reuters
Marc Gasol bo ključen proti Golden Statu, ki pod obročem ni najmočnejši. Foto: EPA
Jeff Teague
Jeff Teague je znova odlično vodil igro Atlante. Foto: Reuters
Memphis izločil Portland

Zdaj Grizlije čaka najboljša ekipa rednega dela, Golden State. Prva tekma bo v nedeljo. Memphis je polfinale Zahodne konference dosegel tretjič v zadnjih petih letih. "Premagati eno ekipo osemkrat v isti sezoni je kar težko. Res sem ponosen na te fante, saj so ves čas igrali zagnano in tako, kot je treba. Niso popuščali, saj je Portland odlična ekipa," je bil ob koncu serije zadovoljen trener Memphisa Dave Joerger, ki drugo tekmo zapored ni mogel računati na svojega prvega organizatorja igre Mika Conleyja, ki okreva po operaciji.

"Nedvomno so bili boljši in si zaslužijo zmago v tej seriji. Vedno je razočaranje, ko sezono končaš s porazom. Pričakoval sem, da bo letošnja sezona nekaj posebnega, a na žalost se nekatere stvari niso obrnile, kot bi si želeli," je športno poraz priznal trener Blazersov Terry Stotts. Portland je sedmič v zadnjih osmih letih izpadel v prvem krogu. Napredovati mu je uspelo le lani.
Dobrih sedem minut pred koncem je prednost gostiteljev znašala le točko (76:75), toda potem je sledila serija 9:0, zmago pa so potrdili s črte prostih metov, saj so jih v zadnjih 64 sekundah izvajali kar 14, zadeli pa deset. Prvo ime tekme je bil Marc Gasol, ki je v statistiko vpisal 26 točk in 14 skokov, Courtney Lee pa je dodal 20 točk. Pri Portlandu je rekord kariere s 33 točkami postavil C. J. McCollum, ki je blestel v končnici četrte tekme, 22 točk pa je pristavil Damian Lillard. Udrih je igral dobrih 15 minut in ob štiri točkah vknjižil še tri skoke in podajo.

Atlanta vendarle prva do zaključne žoge
Marsikdo ni pričakoval, da bo serija med Atlanto in Brooklynom tako izenačena, vendarle pa so si prvo zaključno žogo priigrali Hawksi, ki so bili po rednem delu najboljše moštvo Vzhodne konference. Na peti tekmi so pred domačimi gledalci slavili s 107:97. Šesta tekma bo v petek v Brooklynu, morebitna sedma pa v nedeljo v Atlanti.

Prvo četrtino so gostitelji dobili s 33:16, toda med tekmo za nekaj časa ostali brez dveh ključnih mož. Al Horford si je poškodoval prst že v prvem polčasu, Jeff Teague pa je v tretji četrtini nesrečno pristal na nogi Brooka Lopeza in si zvil gleženj, a oba sta se vrnila na parket. Njuna vrnitev je bila ključna, saj je klop Brooklyna povsem nadigrala Atlantino. Dobri znanec evropskih parketov Alan Anderson je bil s 23 točkami s klopi prvi strelec Netsov, 18 jih je dodal Jarrett Jack, cela domača klop pa skupaj le 16.

Tako so ostali trije člani prve peterke vsi igrali po več kot 40 minut, tudi Horford in Teague pa okoli 35. Oba sta v zadnji četrtini odigrala pomembno vlogo. Teague z osmimi točkami v zadnji minuti in pol, Horford pa je bil poleg košev ključen pod obročema. Oba sta tekmo končala s po 20 točkami, Horford pa je zbral še 15 ujetih odbitih žog. "To je končnica. Tu ni prostora za poškodbe," je bil po tekmi jasen DeMarre Carroll, ki je bil s 24 točkami prvi strelec Atlante.

VZHODNA KONFERENCA, 1. krog
ATLANTA (1) - BROOKLYN (8) 3:2
107:97 (33:16, 20:28, 29:26, 25:27)
Carroll 24, Horford (15 skokov) in Teague po 20, Korver 17, Milsap 10, Antić 8, Schröder 6, Bazemore 2; Anderson 23, Johnson in Jack po 18, Lopez 15, Young 11, Bogdanović 7, Williams 5.

99:93 (20:20, 26:19, 22:27, 31:27)
Gasol 26 in 14 skokov, Lee 20, Randolph 16, Green 10, Carter 9, Allen 8, Calathes 6, Udrih 4 (1/3 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 1 podaja v 15 minutah; McCollum 33, Lillard 22, Aldridge 14, Leonard 9, Batum 6 in 10 skokov, Blake 5, Lopez 4.