To je bila 400. zmaga v Ligi NBA za trenerja Miamija Erika Spoelstro. Foto: Reuters
Jordan Clarkson
Jordan Clarkson je zrežiral preobrat v zadnji četrtini v Los Angelesu. Foto: Reuters

e na floridskem derbiju premagal Orlando s 108:96.

Glavno premoč je imel Miami pod obročema, kjer je kraljeval Hassan Whiteside. Center Vročice je vknjižil 18 točk, 14 skokov in 4 blokade. Miami je v raketi nadigral Orlando kar s 74:36. Prelomna je bila tretja četrtina, ki so jo gosti dobili s 30:16. Sredi tega dela je Vročica z delnim izidom 7:0 prevzela vodstvo, ki ga ni izpustila do konca tekme.

Dragić je v 29 minutah iz igre metal 7/15, od tega 0/1 za tri točke. Justise Winslow je dodal 15 točk, prav toliko kot Tyler Johnson s klopi, ki je dala še dva igralca z dvomestnim učinkom - Johnsona in Reeda.

Beno Udrih je le nekaj dni po prihodu v Detroit že debitiral za Pistonse, ki so visoko s 109:91 izgubili v Torontu. Udrih je ob metu 1/5 prispeval 5 točk, 2 podaji in skok. Pri zmagovalcih sta blestela DeMare DeRozan s 40 točkami in Jonas Valančiunas z 32 točkami in 11 skoki.

Učinek večera je pripadel zvezdniku New Orleansa Anthonyju Davisu, ki je dosegel 50 točk (met 17/34) in 16 skokov, kar pa ni zadostovalo za zmago. Denver je dobil tekmo s 107:102. Nekdanji košarkar Laškega Jusuf Nurkić je bil prvi strelec Nuggetsov s 23 točkami.

Lakersi v zadnji četrtini strli Houston
Izjemen večer so doživeli tudi navijači v Staples Centru. Obetavna ekipa LA Lakersov je na kolena spravila favorizirani Houston (120:114). Rocketsi so vodili večino srečanja, zadnjo četrtino pa so izbranci Luka Waltona dobili s 30:18. Jordan Clarkson je dosegel 12 izmed 25 točk v zadnjih 12 minutah, svoje sta dodala tudi D'Angelo Russell in Julius Randle. Mike D'Antoni je po stari navadi stavil na napad in se opekel, James Harden je prispeval 34 točk in 17 podaj, a Houston je bil zelo slab v obrambi.

Sredine tekme:
ORLANDO - MIAMI 96:108
Fournier 20, Vučević 17 in 14 skokov; Whiteside 18 in 14 skokov, Dragić 16 (met 7/15), 6 skokov in 6 podaj, Winslow in Johnson po 15.

TORONTO - DETROIT 109:91
DeRozan 40, Valančiunas 32, 11 skokov; Harris 22,Morris 17, Udrih 5 (met 1/5), 2 podaji in skok v 15 minutah.

INDIANA - DALLAS * 130:121
Turner 30 in 16 skokov, George 25, Teague 20; Williams 25, Nowitzki in Barea po 22, Barnes 19.

BOSTON - BROOKLYN 122:117
Thomas 25, Crowder 21, Bradley 17; Bogdanović 21, Hamilton 19 in 10 skokov.

MILWAUKEE - CHARLOTTE 96:107
Antetokounmpo 31, Monroe 14; Kidd-Gilchrist 23 in 14 skokov, Walker 17.

MEMPHIS - MINNESOTA 102:98