Atlanta je s 123:118 premagala Miami in prekinila niz štirih porazov. Foto: Reuters
James Harden je ob metu iz igre 7/17 dosegel 25 točk, imel pa je tudi sedem podaj, vendar kar osem izgubljenih žog. Foto: Reuters

Goran Dragić, s povprečjem 17,7 drugi strelec Miamija, zaradi poškodbe prsta na desni nogi ni igral, vrnil naj bi se že na naslednji tekmi. Novinec Trae Young je 24 točkam dodal 15 podaj, izkazal pa se je tudi 41-letni Vince Carter. Najstarejši igralec v ligi je zbral 12 točk, dobri dve minuti in pol pred koncem je Atlanto popeljal v vodstvo 120:118, nato je prispeval še podajo, po kateri je zadel Kent Bazemore.

Kar 72 metov za tri točke
Miami, ki je že na tretji zaporedni tekmi prejel več kot 120 točk, je zaostajal s 86:71, a v zadnji četrtini povedel s 111:110. Nato se je ustavilo, v zadnjih treh minutah tekme Miami ni dosegel niti točke. Obe ekipi sta precej stavili na trojke, saj so gledalci videli 72 metov izza črte. Atlantin met za tri je bil 13/32, Miamijev 16/40. Josh Richarson je z 32 točkami postavil svoj rekord.

Uspešna vrnitev Hardna
James Harden se je po poškodbi (izpustil je tri tekme) vrnil v ekipo Houstona in ga s 25 točkami, sedmimi podajami in štirimi ukradenimi žogami popeljal do zmage nad Chicagom (88:96). Indiana je s 102:101 ugnala Boston, potem ko je Victor Oladipo (24 točk, 12 skokov) zadel trojko 3,4 sekunde pred koncem.

Lakersi končno ugnali Portland
Los Angeles Lakersi so s 110:114 zmagali v Portlandu. LeBron James je imel ob 28 točkah še sedem podaj in pet skokov. Lakersi so Portland ugnali prvič po 3. marcu 2014, od takrat so nanizali kar 16 porazov. Philadelphia je bila s 109:99 boljša od Detroita, Joel Embiid je kar 32 od svojih 39 točk prispeval v prvem polčasu.