Dion Waiters je odigral najboljšo tekmo v karieri. Foto: Reuters
Takole je Waiters prek Klaya Thompsona zadel za veliko zmago. Foto: Reuters
Steph Curry
Dve podaji sta Stephu Curryju zmanjkali do trojnega dvojčka. Foto: Reuters
Terrence Jones
Terrence Jones je v zadnji četrtini takole blokiral poskus LeBrona Jamesa. Foto: Reuters
LeBron James
James in soigralci so naleteli na izjemno razigrane nasprotnike. Foto: Reuters

Junak zmage je bil Dion Waiters, ki je odigral tekmo kariere. Blestel je s 33 točkami, obenem pa je zadel trojko (na tekmi je izza črte metal 6/8) za zmago tik pred iztekom igralnega časa. Svoje je pristavil tudi Goran Dragić, ki je bil v 35 minutah na parketu z 19 točkami drugi domači strelec, v statistiko pa je ob štirih skokih vpisal še pet podaj.

Miami boljši v skoku in pri metu za tri
Na sedmih tekmah, kar jih je Golden State, ki je na Floridi gostoval že v torek, ko se je slavil v Orlandu, izgubil, je bil na šestih od nasprotnika slabši v skoku in pri metu za tri točke, kar je sicer veliko orožje Bojevnikov. Miami je skok dobil s 45:43, izza črte pa so gostitelji metali 43-odstotno (13/30), Golden State pa 27-odstotno (8/30).

Gostje so zelo dobro začeli tekmo. Razigrani Steph Curry je vodil napad, ki je bil učinkovit s 30 točkami, a je Miami, ki je povedel že za devet, na kar so gostje odgovorili z delnim izidom 11:0, z 28 zadržal korak. Manj uspešni sta bili moštvi v drugi četrtini, ko je bil rezultat drugih dvanajstih minut 18:18. Warriorsi po navadi tekme prelomijo v tretji četrtini, kar pa jim tokrat ni uspelo. Na serijo 7:0 so Heati odgovorili z 10:2. Na krilih Waitersa, ki je v tretji četrtini dal 13 točk, so pred zadnjimi dvanajstimi minutami povedli za štiri.

Odločilna trojka prek Thompsona
Ko je Golden State v zadnji četrtini znova povedel, pa so se domači košarkarji razigrali in manj kot pet minut do konca so prvič povedli z dvomestno prednostjo. Toda naslednjih osem točk so dosegli gostje, ki so se hitro približali na 98:96. 21 sekund pred iztekom rednega dela je bil izid 101:100. Dragić je stopil na črto prostih metov, prvič zgrešil, a bil v drugo natančen. Kevin Durant je na drugi strani zabil za izenačenje, ko je do konca ostalo še 11 sekund. 0,6 sekunde pa je še ostalo na uri, ko je Waiters prek Klaya Thompsona zadel za prekinitev niza sedmih zaporednih zmag Golden Stata.

"Nisem dobro odigral v obrambi. Moral bi bolj pritisniti nanj. Naredil sem veliko napako, ki nas je stala, a sem se nekaj naučil," je po tekmi povedal Thompson, ki je dodal, da je bil Miami agresivnejši. "Po zadetem metu mi je narahlo pomežiknil. Ni bilo prijetno videti žoge, ki je šla skozi obroč, a veliki brat v meni jo je pospremil z nasmehom," je pristavil Durant, ki je z Waitersom lani igral v Oklahomi. Durant je bil prvi strelec Golden Stata s 27 točkami, Thompson jih je dal 22, Curry pa je 21 dodal deset skokov in osem podaj.

Ne trojni dvojček Jamesa ne 49 točk Irvinga ni bilo dovolj
Presenečenje je pripravil tudi New Orleans, ki je brez Anthonyja Davisa premagal Cleveland (124:122). Za uspeh aktualnih prvakov ni bilo dovolj niti 49 točk (7/14 za dve, 8/14 za tri) Kyrieja Irvinga niti trojni dvojček LeBrona Jamesa, pa še Kevin Love je pristavil 22 točk in ujel 16 odbitih žog. Toda Pelikani so imeli izjemno razigrana Terrencea Jonesa in Jrueja Holidaya, ki sta skupaj dala 69 točk. Jones je s 36 točkami vpisal rekord karieri, dodal pa je še 11 skokov, Holiday pa je ob 33 točkah zbral deset podaj.

MIAMI - GOLDEN STATE 105:102
Waiters 33, Dragić 19 (4/9 za dve, 1/5 za tri), 4 skoki in 5 podaj v 35 minutah, Babbitt 11, Whiteside 10 in 15 skokov; Durant 27, Thompson 22, Curry 21 in 10 skokov.

DETROIT - SACRAMENTO 104:109
Jackson 18 in 11 podaj, Udrih ni igral; Cousins 22 in 14 skokov, Lawson 19.

MILWAUKEE - HOUSTON 127:114
Antetokounmpo 31, Parker 28; Harden 26 in 12 podaj.

NEW ORLEANS - CLEVELAND 124:122
Jones 36 in 11 skokov, Holiday 33 in 10 podaj; Irving 49, James 26, 10 skokov in 12 podaj.

INDIANA - NEW YORK 103:109