Argentinec Carlos Delfino je bil z 11 točkami tretji strelec Milwaukeeja. Foto: Reuters
Russell Westbrook, Kevin Durant
Russell Westbrook in Kevin Durant sta skupaj dosegla 56 točk. Foto: EPA

Miamiju ni pomagalo niti 40 točk (met 14/24) LeBrona Jamesa (rekord sezone). Pri Bucksih je blestel Brandon Jennings, ki je dosegel 31 točk (9/25), vključno s tremi trojkami v zadnji četrtini (29:18), ki so prelomile tekmo. Jennings je prispeval še 8 podaj, ob tem pa tekmo končal brez izgubljene žoge. Drew Gooden je vknjižil 17 točk, Beno Udrih pa v šestih minutah 6 (met 3/4) ob eni odvzeti in izgubljeni žogi. Pri Miamiju je 23 točk dosegel Dwyane Wade.

76-ersi ujeli Miami
Obramba Philadelphie je Derricka Rosa zadržala pod 20 točkami, do odločitve pa je prišlo v 3. četrtini (26:11), po kateri so 76-ersi vodili za 20. V središču pozornosti je bil Andre Igoudala (19, 9 skokov), ki je zabijal, atraktivno podajal in zadeval trojke. Izkazali so se tudi rezervisti Thaddeus Young (19), Lavoy Allen (15) in Lou Williams (14). Philadelphia je z izkupičkom 16:6 na drugem mestu Vzhoda presenetljivo ujela Miami.

10 blokad Ibake v Dallasu
V ponovitvi lanskega finala Zahodne konference je Oklahoma na gostovanju s 95:86 odpravila Dallas. Russell Westbrook je dosegel 33 točk, Kevin Durant 23 in 13 skokov, v obrambi pa je blestel Serge Ibaka z 10 blokadami. Ob tem je zbral še 11 skokov. Za Dallas, ki je v drugem delu iz igre metal le 8/38, je največ točk dosegel Jason Terry (26). Dirk Nowitzki je ob metu 2/15 ostal pri osmih točkah.

Spursi proti Houstonu nadoknadili -18
V teksaškem derbiju je San Antonio z 99:91 ugnal Houston. Tim Duncan 25, Tony Parker 24 sta bila glavna motorja vrnitve Spursov, ki so v 3. četrtini zaostajali za 18 točk. Duncan je samo v 3. četrtini dosegel 16 točk. Po njej so Ostroge zaostajala le še za štiri. Goran Dragić je v 16 minutah prispeval 5 točk (2/4), tri skoke in 3 podaje.

Tekme 1. februarja:
MILWAUKEE - MIAMI 105:97
Jennings 31, Gooden 17 ... Udrih 6 (met: 3/4), ukradena in izgubljena žoga v 6 minutah; James 40 (14/24 iz izgre, 4/7 za tri), Wade 23, Chalmers 16.

SAN ANTONIO - HOUSTON 99:91
Duncan 25, Parker 24; Martin 29 (6/11 za tri), Lowry in Lee po 15 ... Dragić 5 (met iz igre 2/4), 3 skoki, 3 podaje in ukradena žoga v 16 minutah.

ORLANDO - WASHINGTON 109:103
Anderson (6/9 za tri) in Howard (18 skokov) po 23, Redick 21; Young 24, Lewis 20.

PHILADELPHIA - CHICAGO 98:82
Young in Igoudala po 19; Watson 20, Rose 18.

BOSTON - TORONTO 100:64
Pierce 17 (4/6 za tri), Allen in Bass po 12; Bayless 14, Davis 10.

NEW JERSEY - DETROIT 99:96