Matic Rebec je dosegel devet točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Slovencem je še na začetku zadnje četrtine dobro kazalo, saj so vodili s 53:45. Toda Sloveniji se je nato ustavilo. Nemci so z delnim izidom 16:5 preobrnili izid, tako da je dve minuti pred koncem semafor kazal 61:58.

Aleksej Nikolić je s polaganjem Slovenijo pripeljal le na točko zaostanka, a je nato vse slovenske upe razblinil Ismet Akpinar, ki je šest sekund pred koncem zadel oba prosta meta. Najučinkovitejši Slovenec je bil s 14 točkami Tomaž Bolčina.

Pred Slovenci je prosti dan, v soboto zvečer pa bodo dobili nasprotnike v drugem delu.

EVROPSKO PRVENSTVO U-20
KRETA, skupina B, 4. krog
SLOVENIJA - NEMČIJA
60:63 (25:21, 16:15, 8:9, 11:18)
Bolčina 14, Kastrati 12, Rebec, Ritlop in Nikolić 9, Rizman 3, Dolenšek in Stražar po 2; Ugrai 14, Müller 13.
Vrstni red: Slovenija 6, Nemčija 5 (tekma manj), Srbija 4 (-2), Španija 4 (-1), Švedska 2 (-2) točki.