Damjan Novaković je imel v svojem moštvu znova razigrana le Blaža Mesička in Alekseja Nikolića. Foto: Aleš Fevžer

Slovenski košarkarji so znova imeli težave v obrambi, znova so bili slabi v skoku, ki so ga Litovci dobili s kar 46:24 (kar 18 jih je Litva imela v napadu), obenem pa sta bila tudi tokrat le dva posameznika razigrana. Blaž Mesiček je dal 19 točk, Aleksej Nikolić pa jih je dodal 11. Slovenci so zgrešili kar deset od 20 prostih metov.

Litva je hitro prevzel pobudo in si priigrala prednost desetih točk, Slovenci pa so nato ves čas lovili nasprotnike, ki so držali varno razliko. V drugem polčasu so Litovci povedli za 15, v zadnji četrtini pa so varovanci Damjana Novakovića povsem popustili in dali le osem točk. Litva jih je dosegla 19 in prednost povišala na visokih 25. Paulius Valinskas je dal 19 točk, Domantas Sabonis pa je ob 12 točkah ujel kar 15 odbitih žog.

"Na tekmi so bili Litovci absolutno boljši v vseh elementih igre. Dvoboj smo slabo odprli, toda Litvi kljub temu nismo dopustili, da razvijajo protinapade in dosegajo lahke koše. V drugi četrtini smo končno zaigrali dobro, dobili edino četrtino na tekmi, in prišli na zaostanek, ki bi se ga dalo dohiteti, a so nato v drugem polčasu Litovci uveljavili svojo igro in fizično dominacijo. Če upoštevamo element skoka, ki je bil pri njih v napadu in pri nas v obrambi približno enak, ob tem pa dodamo, da smo izjemno slabo izvajali proste mete, težave pa smo imeli tudi z 'zicerji', ne moramo pričakovati nič drugega kot to, kar se je zgodilo," je povedal selektor Novaković.