Juan Carlos Navarro  je v 28 minutah dosegel 25 točk. Foto: Reuters
Juan Carlos Navarro je v 28 minutah dosegel 25 točk. Foto: Reuters

Rimljani so v 14. krogu košarkarske Serie A klonili na gostovanju v Bologni s 87:79. Več kot 10 točk sta dosegla le Charles Smith (21) in Nemanja Gordić (13). Lottomatica je na lestvici šele na 11. mestu s šestimi zmagami in osmimi porazi.

10 skokov Lorbka, ničla Lakoviča
Barcelona, ki v Stožice prihaja 27. januarja, je na gostovanju brez težav s 70:53 nadigrala evroligaša Unicajo. S 25 točkami je bil najučinkovitejši Juan Carlos Navarro, ki je po poškodbi, kot kaže, že ujel pravo formo. Erazem Lorbek je prispeval 7 točk in 10 skokov, Jaka Lakovič pa se v 9 minutah ni vpisal med strelce. Barcelona v španskem prvenstvu vodi skupaj z Real Madridom (13:3).

Nachbarjevo maščevanje nekdanjemu trenerju
V Evropi se je od slovenskih reprezentantov najbolj izkazal Boštjan Nachbar, ki je v zmagi Efes Pilsna nad Bešiktašem (85:83) dosegel 24 točk in dodal še 8 skokov. Boki je bil še posebej motiviran tudi zaradi tega, ker je na klopi Bešiktaša Ergin Ataman, trener, pri katerem je bil lani slovenski reprezentant v Efesu v drugem planu. Uspešen je bil tudi Sani Bečirovič, ki je k zmagi Türk Telekoma nad Oyakom (82:77) prispeval 16 točk.

CSKA pristrigel peruti Brezčevi ekipi
V Rusiji je v "slovenskem derbiju" Smodišev CSKA na gostovanju "zamrznil" Brezčev Krasnije Krila na -40 (39:79). Smodiš je dosegel 14 točk v 20 minutah, Brezec pa 9 točk v 27 minutah.