Košarkarji Reala so v prvem polčasu osmešili Zvezdo Foto: EPA
Alex Renfroe
Alex Renfroe se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Foto: EPA

Beograjčani, ki so Evroligo odprli z zanesljivo zmago nad Strasbourgom, so bili v španski prestolnici povsem brez moči. Rdeče-belim se je ob polčasu obetal pravi polom, a so v drugem delu le nekoliko omilili poraz. Namreč po polovici srečanja je bila razlika kar 36 točk, ob rekordni zmagi Siene nad Budućnostjo pred 12 leti pa so ob polčasu italijanski košarkarji, ki so na koncu slavili kar za 63 točk, vodili za 34.
Že po nekaj minutah je kraljevi klub povedel z dvomestno prednostjo. V prvi četrtini je vodil tudi za 17 (19:2) in razlika je ekspresno naraščala. Takoj po začetku druge četrtine so jo gostitelji povišali na 20, nato hitro tudi na 30 (16. minuta) in zmagovalec je bil odločen že pred polovico dvoboja. Luka Dončić je v slabih 19 minutah zadel eno trojko, zbral pa je tudi pet skokov in dve podaji. Z 19 točkami je bil sicer prvi strelec tekme Jaycee Carroll, pri Zvezdi jih je 12 dal Marko Simonović.
Dragić se v Münchnu ni vpisal med strelce
Bavarci so vpisali prvo domačo zmago. Na drugi strani je Himki, ki je v prejšnjem krogu premagal branilca naslova Real, a nato v mestnem derbiju v Ligi VTB izgubil proti CSKA-ju, odigral slabo in prvič klonil. Zmagovalci lanskega Evropskega pokala so ob polčasu izgubljali že za 14. V drugem delu so razliko znižali in celo prišli do položaja, ko bi lahko povsem ujeli gostitelje se priključili na -5. Kar nekaj napadov zapored so imeli na voljo, da bi se popolnoma približali, a so bili nerazpoloženi. Razočarali so predvsem zunanji igralci vrste Rimasa Kurtinaitisa, to pa je tudi glavno orožje Himkija.

Vse te napade, ki so jih imeli za približanje, so hitro zaključevali s številnimi neizdelanimi meti za tri točke in tako je Bayern pred zadnjimi minutami znova pobegnil na +10 ter tekmo mirno pripeljal do konca. Zoran Dragić je igral deset minut, v tem času pa se mu ni uspelo vpisati med strelce. Zgrešil je en met za dve, v statistiko pa je vpisal en skok in dve podaji. Nihad Đedović je bil s 16 točkami prvi strelec Bayerna, enak dosežek je na drugi strani uspel Alekseju Švedu, ki pa je v zadnji četrtini kar nekajkrat zgrešil. Alex Renfroe (10 točk in 11 skokov) na domači strani in James Augustine (15 točk, 12 skokov) na moskovski sta dosegla dvojni dvojček.

2. krog, skupina A:
BAYERN - HIMKI
69:60 (22:16, 23:25, 14:20, 10:9)
Đedović 16, Rivers 15, Thompson 12, Renfroe 10 in 11 skokov; Šved 16, Augustine 15 in 12 skokov ... Dragić (0/1 za dve), 1 skok, 2 podaji v 10 minutah.