Naslednja postaja za Stepha Curryja in Golden State je Indiana. Foto: Reuters

l Stephen Curry in serija zmag Bojevnikov v Ligi NBA se je nadaljevala tudi v Brooklynu.

Dobre tri minute pred koncem tretje četrtine je Brooklyn pred svojimi navijači vodil s 75:70, ko je do takrat relativno "tihi" Curry sprožil delni izid 15:4, s katerim je Golden State prevzel nadzor in na koncu slavil s 114:98. MVP lanske sezone je v tem delu dosegel 11 točk in podal Festusu Ezeliju za zabijanje. Curry, ki je zgrešil prve tri proste mete, je tekmo končal pri 28 točkah.

"To delajo veliki igralci, ob tem ima seveda tudi odlično ekipo. Ni mu treba vedno narediti vsega. Prejšnji večer je dosegel 44 točk, še pred tem v Charlottu 43. Ko je treba, bo zadel, ko ni treba, bo zadevo prepustil soigralcem," je trenutno najboljšega košarkarja na svetu hvalil trener Brooklyna Lionel Hollins.

Golden State je dobil še 22. tekmo v sezoni in upoštevajoč lanski redni del, je njihov niz 26 zmag, s čimer le še za zmago zaostaja za drugo najdaljšo serijo v zgodovini Lige NBA. Bojevnike v naslednjem tednu čakajo še tri zahtevna gostovanja. Najprej potujejo v Indiano, nato v Boston in Milwaukee. Vsi že pogledujejo k božičnemu dnevu, ko v Oakland prihaja LeBron James s Clevelandom. Do takrat bi bil lahko sezonski niz že pri številki 28.

Z 22 točkami, 9 skoki in 7 podajami se je izkazal Draymond Green, 21 točk je dodal Klay Thompson. Pri Brooklynu je bil s 25 točkami najučinkovitejši Thaddeus Young.

Green odločil v Memphisu
Dramatičen zaključek so videli gledalci v Memphisu, kjer je Phoenix ob zvoku sirene z zabijanjem pokopal Jeff Green. Phoenix je imel dve sekundi pred koncem žogo v svoji posesti, a jo je nespretno zapravil pri podaji iz avta. Pol sekunde je bilo dovolj za podajo Courtneyja Leeja do Greena, ki je zabil za zmago s 95:93.