Goran Dragić v tej sezoni povprečno dosega 14,3 točke in 6,5 podaje na tekmo. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih je moral zaradi gležnja že izpustiti en mesec letošnje sezone. Foto: EPA
Deron Williams je v Oklahomi uspešno dirigiral igro Brooklyna. Foto: EPA
Večer po porazu v Denverju so LA Clippersi izgubili še drugič zapored. Tokrat jih je nadigral Golden State. Foto: EPA

"Gogi" je v 41 minutah iz igre metal 7/13 (za tri 1/4), svojemu točkovnemu izkupičku pa je dodal še 6 podaj, 4 skoke in tri blokade, kar je njegov rekord v Ligi NBA. Slovenski organizator igre je imel sam toliko blokad kot celotno moštvo Philadelphie.

Sunsi so v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo devetih točk, a tudi tokrat skoraj vse zapravili. 76-ersi so se predvsem po zaslugi Jrua Holidaya (16 točk, 10 skokov in 10 podaj) dobri dve minuti prd koncem približali le na dve točki zaostanka. Dragić je bil nato dvakrat uspešen s črte prostih metov, zadel je še Tucker, Philadelphia pa je na drugi strani dvakrat izgubila žogo. Junak drugega polčasa je bil najučinkovitejši igralec tekme Luis Scola, ki je v tem delu dosegel 19 od svojih 21 točk. Phoenix je prekinil niz šestih porazov in premagal Philadelphio prvič v skoraj treh letih.

Udrihove težave z gležnjem
Milwaukee je po slabem prvem polčasu (52:69) v nadaljevanju dvakrat zagrozil San Antoniu, vendar so Spursi rutinirano s 117:110 prišli do nove gostujoče zmage. Tim Duncan je vknjižil 28 točk, 13 skokov in 6 podaj, Tony Parker pa je dodal 23 točk in 11 podaj. Pri Bucksih je z 31 točkami izstopal Brandon Jennings. Srečanje je moral izpustiti Beno Udrih, po besedah trenerja Scotta Skilesa zaradi vnetja v predelu gležnja, zaradi katerega je moral prejšnji mesec izpustiti 12 tekem. 30-letni Savinjčan je v nedeljo v Detroitu igral 17 minut, v torek pa ni treniral.

Brooklyn ustavil vodilno ekipo lige
Presenečenje večera je pripravil Brooklyn, ki je s 110:93 slavil na gostovanju pri vodilni ekipi lige Oklahoma Cityju. Joe Johnson je dosegel 33 točk, Deron Williams 19 točk in 13 podaj za Netse, ki so zaustavili niz 12 domačih zmagovitih večerov Thunderjev. Oklahoma je v drugi četrtini zaostajala že za 23, nato izenačila na 85, a se je Brooklyn v končnici spet odlepil z delnim izidom 23:8. Zaradi ugovarjanja je bil prvič v šestih sezonah NBA kariere izključen Kevin Durant.

PHOENIX - PHILADELPHIA 95:89
Scola 21, Dragić 20 (7/13), 6 podaj in 4 skoki v 41 minutah, Brown 12; Holiday 16, Young (10 skokov) in Wright po 14.
MILWAUKEE - SAN ANTONIO 110:117
TORONTO - PORTLAND 102:79
ORLANDO - CHICAGO 94:96
CLEVELAND - SACRAMENTO 94:97
INDIANA - WASHINGTON 89:81
BOSTON - MEMPHIS 83:93
MIAMI - DALLAS * 119:109
HOUSTON - NEW ORLEANS 104:92