Tony Parker je ponoči dobil sina, spal le za vzorec, zvečer pa je odločil teksaški derbi Lige NBA, in San Antonio je le še zmago oddaljen od napredovanja. Foto: Reuters
James Harden (Houston Rockets)
V končnici tekme Houston - Portland se je izkazal James Harden, ki je zgrešil devet od prvih 12 metov, nato pa zadel osem od svojih 17 točk v zadnjih štirih minutah igre. Foto: Reuters
Greivis Vasquez in Kyle Lowry (Toronto Raptors)
Toronto je le zmago oddaljen od druge zmage v končnicah, v svoji skromni 20-letni zgodovini Raptorsi sicer igrajo šele sedmo serijo "playoffa". Foto: Reuters

Netsi so se prebudili ob zaostanku z 69:91 in z neverjetno učinkovito igro izenačili na 101:101 dobre tri minute pred koncem, ko je trojko zadel Joe Johnson. V zadnji minuti in pol je odgovornost prevzel Kyle Lowry, ki je s trojko in metom iz skoka po prodoru odločil tekmo, s 36 točkami pa je bil tudi nesporni junak večera v Torontu. Moštvi se selita v Brooklyn, kjer bo šesta tekma odigrana v petek.

Očetovstvo vlilo novih moči
Na teksaškem dvoboju je San Antonio vendarle prevzel vodstvo, potem ko so Spursi dobili peto tekmo proti Dallasu s 109:103. Prvo ime tekme je bil Tony Parker, ki je zgodaj zjutraj na sam dan tekme postal novopečeni oče. "Ko je prišel na tekmo, sem mu rekel, da je to zanj popolno," je dejal Tim Duncan, in res je Francoz kljub pomanjkanju spanca in bolečinam v gležnju popeljal soigralce do ključne zmage.

"Bilo je noro zaradi vsega, kar se je zgodilo ponoči. Nisem spal oz. še zdaleč nisem mogel prespati noči in sem preprosto igral na adrenalin," je razigrano pripovedoval oče fantka Josha, ki ga je rodila Parkerjeva zaročenka Axelle Francine.

Pri gostih je blestel veteran Vince Carter (28 točk), ki je tri minute pred koncem s trojko pripeljal Maverickse na štiri točke zaostanka, a je odgovoril Parker s svojo edino trojko na tekmi.

Portland zapravil prvo zaključno žogo
Dwight Howard
je z 22 točkami in 18 skoki skupaj s soigralci poskrbel, da je Houston ostal v igri v izenačenem dvoboju s Portlandom, saj so se tri od štirih tekem končale po podaljšku. Tudi tokrat je že kazalo, da se bo tekma razpletla v dodatnem delu igre, preden je gostiteljem z delnim izidom 8:0 uspelo priti do odločilne prednosti še pred zadnjo minuto, s čimer so izid serije znižali na 2:3.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog

TORONTO (3) - BROOKLYN (6) - 3:2
115:113 (28:25, 31:19, 29:25, 24:44)
Lowry 36, DeRozan 23, Valančiunas 16, Vasquez 15, A. Johnson 11; J. Johnson 30, Teletović 17, D. Williams (9 podaj) in Anderson po 13, Pierce 10.

109:103 (27:26, 31:23, 21:22, 30:32)
Parker 23, Ginobili 19, Splitter 17 in 12 skokov, Duncan 16 in 12 skokov, Leonard 15; Carter 28, Nowitzki 23 in 15 skokov, Ellis 21.

HOUSTON (4) - PORTLAND (5) - 2:3
108:98 (30:27, 26:21, 17:18, 26:21)
Howard 22 in 14 skokov, Lin 21, Parssons 20, Harden 17, Ašik 10 in 15 skokov; Matthews 27, Lillard 26, Lopez 17, Batum 15.

Četrtek:
MEMPHIS (7) - OKLAHOMA CITY (2)
GOLDEN STATE (6) - LA CLIPPERS (3)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na 4 zmage zmage po sistemu 2-2-1-1-1.