Luka Lapornik je bil najboljši strelec tekme v Novem mestu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka šele po podaljšku strla Rogaško

Novomeščani, ki so nastopili z vsega devetimi igralci (manjkala sta Edo Murić in Sani Bečirović), so odpor gostov iz Rogaške Slatine, ki so v prvem krogu izgubili v Stožicah s kar 40 točkami razlike, strli šele v zadnjih petih minutah rednega dela oziroma uvodnih dveh podaljška.

V 25. minuti so imeli gostje rekordno prednost 15 točk (39:54), v 35. minuti pa so še vedno vodili z 62:71. Tedaj je na sceno stopil Chris Booker, ki je zrežiral delni izid 11:0 in Krko popeljal do vodstva s 73:71. Booker bi lahko postal tudi glavni junak tekme, saj je tri sekunde pred koncem rednega dela ujel skok, zadel koš in prejel še osebno napako. Dodatni prosti met ni šel skozi obroč, zato je sledil podaljšek, v katerem so gostitelji hitro prišli do prednosti 86:80 in jo suvereno zadržali do konca.

Zmaji v zadnji četrtini nadigrali Laščane
Košarkarji Uniona Olimpije so v Laškem gladko odpravili Zlatorog (60:90). Zmaji so v prvih minutah zadnje četrtine z delnim izidom 18:0 prišli do visoke prednosti (51:80).

Pri Unionu Olimpiji sta bila glavna tvorca uspeha Alen Omić z 18 točkami in osmimi skoki ter Dino Murić, ki je zbral 16 točk in prav tako osem skokov. Nebojša Joksimovič je dodal 12 točk, Sasu Salin pa enajst. Na drugi strani je bil najboljši Milan Milošević z 22 točkami in sedmimi skoki.