Serge Ibaka je bil kralj rakete. Foto: Reuters
Kevin Durant je prispeval 25 točk in 10 skokov. Foto: Reuters

Španski krilni center, ki naj bi bil zaradi poškodbe mečne mišice izgubljen za to sezono, se je čudežno vrnil na parket. Ob metu 6/7 je dosegel 15 točk, še bolj pa je bil pomemben njegov delež v obrambi. Zbral je še sedem skokov in podelil štiri blokade."Moje spoštovanje do Sergea je zdaj še večje. Žrtvoval se je za moštvo," je soigralca hvalil Kevin Durant, ki je zbral 25 točk in 10 skokov. Prvi strelec srečanja je bil Russell Westbrook (oba met 8/19) s 26 točkami. Dodal je še osem skokov in 7 podaj.

San Antonio je tokrat izgubil bitko pod obročema, saj je bilo razmerje v skokih 52:36. Spursi so iz igre metali 40-odstotno, potem ko so imeli na prvih tekmah 50-odstotni met. Še najbolj razpoložen je bil Manu Ginobili (šest trojk) s 23 točkami. Tim Duncan jih je vknjižil 16.

"Vedel sem, da smo boljše moštvo kot tisto, ki je izgubilo za 30," je o primerjavi s prejšnjo tekmo, na kateri je Oklahoma izgubila ob izidu 112:77, povedal trener Scott Brooks in dodal: "Zelo spoštujem San Antonio, toda niso veliko boljši od nas."

Thunderji so si odločilno razliko priigrali ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko so povedli za 14 točk. "Upam, da nas je izučilo. Če nisi dovolj oster in če se ne prerivaš kot nor, tu ne moreš zmagati. Pokazali so nam realnost. Upam, da bomo bolje igrali na četrti tekmi," je povedal Ginobili, ki je do polčasa ob metu 5/7 dosegel 20 točk.

Oklahoma je dobila šesto medsebojno tekmo zapored in 11. od zadnjih 13, ko je igral Ibaka.