Kevin Durant je dosegel 36 točk, pri čemer je zadel 13 od 20 metov iz igre in vseh devet prostih metov. Imel je še šest skokov in osem podaj. Foto: Reuters
Serge Ibaka
Serge Ibaka je zadel vseh 11 metov iz igre, s tem pa je izenačil rekord igralca Bostona Scotta Wedmana iz leta 1985, ki je bil tedaj podobno natančen v seriji proti Lakersom. Rekord, vseh 12 zadetih metov iz igre, je iz leta 1975 in je v lasti Larryja McNeilla (Kansas City). Foto: Reuters

Durant, ki je v prvem polčasu zmogel le osem točk, je bil s 36 točkami prvi igralec tekme, izjemno pomoč pa je imel v visokih igralcih, ki so bili skoraj nezgrešljivi. Serge Ibaka in center Kendrick Perkins sta v prvih treh četrtinah dosegla skupaj 37 točk ob metu iz igre 16/18. Španski reprezentant se je ustavil pri 26 točkah.

Ibaka skoraj postavil rekord
Ibaka je v prvem polčasu dosegel več točk, kot Durant, Russell Westbrook in James Harden skupaj. Zgrešil ni niti enega meta iz igre (zadel je tudi vse štiri proste mete) in je le za en met zaostal za rekordom Lige NBA v končnici. Vseh dvanajst metov iz igre je zadel Larry McNeill na tekmi Kansas Cityja in Omahe Kings 13. aprila 1975.

Durant zadeval, kot bi bil v transu
V zadnji četrtini je roko naravnal še Durant in s 16 zaporednimi točkami vzel voljo Spursom, ki so se dobrih pet minut pred koncem približali na 90:86. Le sedem točk Russla Westbrooka (iz igre 2/10) ni imelo usodnih posledic. Za San Antonio je Tim Duncan dosegel 21 točk, Tonyja Parkerja (12 točk, iz igre 5/15) pa je odlično ustavil Thabo Sefolosha.

Še na treningu ne moreš biti tako natančen
"Visoki košarkarji Oklahome so zadevali tako, kot ne moreš niti na treningu, kadar te nihče ne pokriva, " je povedal trener gostov Gregg Popovich. Tudi skok je bil na strani zmagovalcev (41:31) in celo pri podajah, ki so vso sezono krasile Spurse, je bila Oklahoma boljša. Peta tekma bo v noči na torek po slovenskem času v San Antoniu.