Devin Oliver je bil prvo ime tekme v Madridu. Foto: BoBo
Domen Lorbek
Zmaji prekinili serijo porazov v Madridu

Olimpija je bila že v prvem polčasu (33:39) vseskozi v prednosti, v prvi četrtini največ za sedem točk (9:16), v drugi pa za 12 točk (20:32). Minuto in pol pred koncem tretje četrtine so gostitelji izenačili na 57:57 in nato tudi povedli s 66:64, 69:66 in 71:70, toda Ljubljančani so bili v končnici uspešnejši in slavili. Odločilni korak do zmage je bila trojka Jana Špana z velike razdalje za vodstvo s 75:78 dobro minuto pred koncem.
Najboljši igralec tekme je bil Devin Oliver, ki je 17 točkam dodal 8 skokov, 5 ukradenih žog in 4 podaje. Ljubljančani so predtem izgubili tri srečanja zapored oziroma pet od zadnjih šestih dvobojev.
V naslednjem krogu bo Olimpija v torek v Stožicah gostila Reyer iz Benetk.

Estudiantes je bil do zdaj v Fibini Ligi prvakov boljši od AEK-a v gosteh (87:79) in Rose Radom v Madridu (78:68), izgubil je le s Strasbourgom v gosteh (77:74). V močni španski ligi je nazadnje izgubil v Malagi proti Unicaji (89:70). Je pa pred tem doma premagal Barcelono z 80:70.
Izjavi po tekmi

Devin Oliver: "Izjemna ekipna zmaga, saj smo imeli veliko število razigranih posameznikov. Pomagala nam bo, da se še bolj povežemo med seboj."

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije: "Zadovoljen sem z zmago, saj je bila tekma izjemno zahtevna. Težko je zadržati prednost, ko si v prednosti celotno srečanje, nasprotnik pa igra zelo agresivno. Imamo določene težave, saj nam manjka prvi organizator igre Talor Battle."