Najboljša strelca v Indianapolisu - Paul George in Rudy Gay. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je nasul Pistonsom 37 točk, izkazal pa se je tudi z vsestransko igro. Foto: Reuters
Kemba Walker, Carmelo Anthony
Dvoboj najboljših posameznikov na tekmi v Charlottu Kembe Walkerja in Carmela Anthonyja. Foto: Reuters
Nene, Kevin Garnett
Waahington je po podaljški ugnal Brooklyn. Na sliki Brazilec Nene v dvoboju s Kevinom Garnettom. Foto: Reuters
Kevin Love, Shawn Marion
Kevin Love in Kevin Martin sta v Minneapolius blestela z 32 točkami. Love je ob tem ujel še 15 odbitih žog. Foto: Reuters
Anthony Davis
Lakersi niso našli pravega odgovora na razpoloženega Anthonyja Davisa. Foto: Reuters

Pacersi so na dozdajšnjih šestih tekmah vedno dobili drugi polčas. Skupno so druge dele tekme na teh srečanjih dobili s 85 točkami razlike, še posebej blestijo v tretji četrtini, ki so jih skupno dobili za 53. Tudi proti Raptorsom se je zgodba ponovila in tretja četrtina se je končala 28:13 v korist gostiteljev.

Z novo zmago je Indiana izenačila najboljši začetek v zgodovini franšize. V soboto bo poskušala še popraviti dosežek iz sezone 1970-71, ko se bo pomerila s še enim izmed glavnih favoritov Vzhodne konference Brooklynom. "Med polčasom dajem odlične govore … Ne, naša prva peterka ima simetrijo in kohezijo, ki jo je ustvarila v lanski sezoni, ko so največ časa skupaj igrali ravno v tretji četrtini in zato na ta način prihajamo do zmag," je razlog za izjemne igre v tem delu tekme predstavil trener Pacersov Frank Vogel.

Izvrsten je bil ponovno Paul George, ki je 23 točkam dodal še po osem skokov in šest podaj, Roy Hibbert je dodal 20 točk, ob tem pa je ujel še sedem odbitih žog. Pri Torontu je v prvem polčasu, ko so gostje še vodili, blestel Rudy Gay z 22 točkami, na koncu pa jih je prispeval 30.

Durant blestel v Detroitu
Z vsestransko predstavo je Kevin Durant poskrbel, da Oklahoma ostaja le pri enem porazu. V Detroitu je slavila s 110:119. Krilni košarkar je blestel v napadu, saj je dosegel 37 točk, ob tem podelil še sedem podaj, ujel pa je tudi osem odbitih žog. Znova je imel največ pomoči v Russellu Westbrooku, ki se počasi vrača v staro formo. Durantov vrstnik in "desna roka" pri Thunderju je vpisal 20 točk.

Pri gostih se je s 17 točkami ter desetimi skoki izkazal novinec Steve Adams, pri Pistonsih pa sta bila najboljša okrepitvi Josh Smith, ki je dal 25 točk, in Brandon Jennings, ki je 22 točkam dodal 11 podaj.

Ewing za začetek izgubil proti Knicksom
New York Knicksi so pokvarili trenerski debi Patricka Ewinga na klopi Charlotta. Legendarni center je v svoji karieri blestel prav v dresu Kratkohlačnikov, eden najboljših na svojem položaju vseh časov pa je bil izbran tudi v Hall of Fame. V tretji četrtini so v zadnjih treh minutah gostje svojo prednost iz desetih točk z natančnimi meti z razdalje povišali na 19, po tem pa se Bobcatsom ni več uspelo vrniti v igro. Carmelo Anthony je zbral 28 točk, Andrea Bargnani pa 25, Beno Udrih je igral skoraj štiri minute, v tem času pa je prispeval eno podajo in enkrat zgrešil iz igre. Kemba Walker je bil najboljši pri gostiteljih s 25 točkami.

Goran Dragić je zmago Phoenixa nad Nuggetsi (114:103) zaradi poškodbe spremljal s klopi. Izjemna predstava je uspela Markieffu Morrisu, ki je 28 točk. Skupaj z bratom dvojčkom Marcusom, ki je vpisal 11 točk, sta v zadnji četrtini poskrbela za odločilno serijo, s katero so Sunsi prišli do novega uspeha. Zadnjih 12 minut so gostitelji dobili za 14.

Tekme 8. novembra
CHARLOTTE - NEW YORK 91:101
Walker 25, Henderson 18; Anthony 28, Bargnani 25, Felton 15 ... Udrih 0 (0/1 za dve) in 1 podaja v 4 minutah.

INDIANA - TORONTO 91:84