A. J. Slaughter (levo, desno Yogev Ohayon) je zadeval v ključnih trenutkih. Foto: EPA
Esteban Batista
Najboljši strelec Panathinaikosa je bil Esteban Batista, ki je dosegel 16 točk. Foto: EPA
Duško Ivanović
Trener Panathinaikosa Duško Ivanović je bil navdušen nad preobratom svojega moštva. Foto: EPA

Izraelci so v Atenah vodili večji del tekme, sredi druge četrtine že za +13 (35:22). A Panathinaikos je vztrajno lovil nasprotnika in ga dobrih pet minut pred koncem po trojki A. J. Slaughterja tudi ujel na 68:68.

Sledila je dramatična končnica, v kateri je Slaughter 49 sekund pred sireno zadel za 78:75, po zgrešenem metu Briana Randla pa je vse upe Maccabija razblinil Dimitris Diamantidis, ki je 14 sekund pred koncem dosegel koš od table.

Pri Panathinaikosu je bil s 16 točkami najučinkovitejši Esteban Batista, pri Maccabiju pa sta jih po 18 dosegla Randel in Nate Linhart.

V prvi tekmi dneva je Galatasaray pred praznimi tribunami porazil Žalgiris z 78:69.