Klay Thompson je bil s 26 točkami prvi strelec Golden Stata. Foto: Reuters

V Oaklandu so Pelikani v prvi četrtini povedli za 13, vendar je Golden State do polčasa že izničil zaostanek in na odmor odšel s tremi točkami naskoka. Še pet minut pred koncem je New Orleans zaostajal le za dve, a je do konca tekme dosegel le še točko.

Klay Thompson je za zmagovalce dosegel 26 točk, Stephen Curry ob metu 9/21 štiri manj. Pri New Orelansu se je s 26 točkami in 10 skoki najbolj izkazal Anthony Davis.

Po napovedih poteka tudi serija med Chicagom in Milwaukeejem. Biki so na začetku zadnje četrtine zaostajali za tri, potem pa so z delnim izidom 13:0 prelomili srečanje in slavili z 91:82. Spet je bil junak Jimmy Butler, ki je po 25 točkah na prvi tekmi tokrat vknjižil nov rekord z 31 točkami. 14 jih je dosegel v zadnji četrtini, ko je iz igre metal 4/5, izza črte 3/3.

Derrick Rose je vseh svojih 15 točk dosegel v drugem polčasu. Chicago je prevladoval v skoku (Noah 19, Gasol 16), ki ga je dobil s 64:48. Pri Milwaukeeju je bil z 22 točkami najučinkovitejši Khris Middleton.