Mirza Begić je igral štiri minute in zbral en skok. Foto: EPA

Velika tekmeca sta v uvodu drugega dela tekmovanja v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju pokazala lepo predstavo. Olympiacos je s pomočjo desetih točk Spanoulisa po prvi četrtini že vodil za osem točk (27:19), toda gostje so grozili do zadnjih minut.

Ob koncu je dobrih 11 tisoč gledalcev v Dvorani miru in prijateljstva videlo pravi festival trojk. Emir Preldžić je približno tri minute pred koncem zadel zaporedni trojki za znižanje zaostanka na 78:75, toda Stratos Perperoglou (21 točk), ki se je razigral v drugem polčasu, je odgovoril z enako mero.

Piko na i je postavil Spanoulis s košem za 87:78. Z 28 točkami, devetimi podajami in petimi skoki je sijajnemu grškemu igralcu uspel statistični indeks 39, s čimer je MVP-kroga.

TOP 16, 1. krog, skupina E:
OLYMPIACOS
- FENERBAHČE
95:82 (27:19, 20:21, 15:16, 33:26)
Spanoulis 28 točk, 9 podaj in 5 skokov, Perperoglou 21 ... Begić 0 točk in 1 skok v 4 minutah; Preldžić 17, Bogdanović 16 ... Vidmar 8 (4/5) in 5 skokov v 15 minutah.