Slovenija je na evropskem prvenstvu mlajših članov osvojila 10. mesto. Foto: KZS

Latvijci so vodili ves prvi polčas, tudi v drugem so se upirali, a je Italijanom uspel velik preobrat. Za zmago je bil eden najzaslužnejših branilec Amadeo Della Valle, ki je bil sicer večji del tekme popolnoma neopazen, potem pa je v zadnji četrtini dosegel kar 17 od svojih 19 točk.
10. mesto Slovencev
Slovenci so osvojili 10. mesto, potem ko so izgubili proti Franciji z 78:69. Najboljši strelec v slovenski reprezentanci je bil spet Miha Lapornik z 19 točkami. Zadel je pet trojk iz devetih poskusov. Tomaž Bolčina se je izkazal s 14 točkami in 19 skoki, Luka Rupnik pa je imel 10 točk in 10 podaj.

Slovenija je slabe štiri minute pred koncem zadnjič vodila (69:67), vendar do konca tekme ni dosegla nobene točke več. Slovenija se je s Francijo pomerila že v predtekmovanju in prav tako izgubila (61:53).