Antawn Jamison se je po prihodu D'Antonija prebudil in zasenčil Paua Gasola. Foto: EPA
Goran Dragić in Kyle Lowry
Goran Dragić in Kyle Lowry sta bila nekoč soigralca v Houstonu. Tokrat je bil uspešnejši drugi. Foto: Reuters
JR Smith in Bradley Beal
New York je doma še neporažen (6:0) in je proti Wizardsom v medsebojnih tekmah vpisal že 10. zmago zapored. Foto: Reuters

Lakersi so bili tri dneve po tem, ko so drugič pokleknili pred Indiano z le 77 doseženimi točkami, v Staplesu končno zelo razigrani. Najbrž niti njihov trener, Mike D'Antoni, znan zagovornik napadalne igre, ni imel pripomb. Dwight Howard je ob 28 točkah (16 v prvi četrtini) dosegel še 20 skokov in sploh drugo trojko v svoji NBA-karieri 9,8 sekunde pred koncem, Antawn Jamison in Jodie Meeks pa sta s klopi prispevala ključna deleža.

Jamison je bil prvi strelec s kar 33 točkami (trojke 5/10) in je kot prvi igralec Lakersov po letu 1998 s klopi prispeval več kot 30 točk, Meeks pa je zadel kar sedem trojk. Tokrat je bil Kobe Bryant le v vlogi pomočnika s 14 točkami. Jezerniki so s 17 trojkami izenačili klubski rekord po rednem igralnem času, pod D'Antonijem pa imajo trenutno razmerje zmag in porazov 3:3.

Phoenix se je znašel v krizi
Phoenix se po polomu pri Detroitu še ni pobral in pri Torontu doživel tretji poraz v zadnjih štirih tekmah. Goran Dragić je igral 33 minut in dosegel 13 točk ter po pet podaj in skokov ob metu iz igre 5:11. Phoenix je že drugič zapored izgubil v gosteh, tokratni poraz v Torontu pa je še posebej boleč, saj proti Raptorsom ni izgubil že vse od leta 2004 in po sedmih zaporednih zmagah. Toronto je prekinil črni niz šestih porazov. Najbolj razpoložen je bil DeMar DeRozan s 23 točkami, Amir Johnson pa jih je dodal 16.

Pri Phoenixu so Marcin Gortat, Shannon Brown in Jared Dudley dosegli vsak po 14 točk. "Moramo spremeniti način igre, odnos in predvsem prepričati glave, da lahko zmagujemo. Trenutno smo v takšnem stanju, da nam prav nič ne gre od rok. Moramo začeti razmišljati kot zmagovito moštvo, zaupati vase, da sploh lahko zmagujemo," je krizo v Phoenixu opisal Dragićev soigralec Luis Scola, ki je tekmo končal z osmimi točkami.

Poškodba Udriha v Minnesoti
Milwaukee je pri Minnesoti izgubili s 85:95. Pri gostiteljih je srbski orjak Nikola Peković blestel s 14 točkami in 16 skoki, Luke Ridnour in Aleksej Šved sta prispevala po 16 točk, po 15 točk pa sta vpisala Kevin Love in Jose Juan Barea, Love je dodal še 14 skokov. Pri gostih sta Monta Ellis in Brandon Jennings vsak dala po 18 točk. Beno Udrih je v 15 minutah na parketu enkrat zadel koš (met iz igre 1/4) ter v statistiko vpisal še štiri skoke in podajo. Slovenski organizator igre si je osem minut pred koncem tekme v naletu z Lovom poškodoval gleženj, prve slikovne preiskave so pokazale, da ne gre za zlom.

Tekme 30. novembra:
TORONTO - PHOENIX 101:97
DeRozan 23, Johnson 16; Dudley, Gortat, Brown 14, Dragić 13 (iz igre 5/11), 5 skokov, 5 podaj v 33 minutah.

MEMPHIS - DETROIT 90:78
Gay 18, Conley in Gasol (11 skokov) po 17; Monroe 17.

OKLAHOMA CITY - UTAH 106:94
Durant 25, Westbrook 23 in 13 skokov; Kanter 18.

MINNESOTA - MILWAUKEE 95:85
Ridnour in Šved po 16; Ellis in Jennings po 18, Udrih 2, 4 skoki in podaja v 15 minutah.

SACRAMENTO - INDIANA 92:97