Pri Krki je bil, tako kot ob zmagi v slovenskem derbiju proti Unionu Olimpiji pred dnevi, prvi strelec Edo Murić s 13 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Balažič
Pri gostih se je s kar 17 točkami in metom za tri 4/6 izkazal nekdanji kapetan Krke Jure Balažič. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zvonko Buljan
Zvonko Buljan je dosegel 11 točk, 6 skokov in 5 podaj, obenem pa z zadnjima prostima metoma zabila zadnji žebelj v turško krsto. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka se je uspela maščevati Tofašu

Slovenski državni prvaki so se turškim nasprotnikom sladko maščevali za poraz na odločilni tekmi izpred enega leta v isti fazi tekmovanja in jih tako prvič premagali na četrti medsebojni tekmi.

V 33. minuti imeli še 12 točk zaloge prednosti
Krka je več kot zasluženo slavila, saj gostje v dvorani Leona Štuklja niti enkrat niso vodili. Po trojki Sanija Bečirovića v 27. minuti so gostitelji vodili za 11 točk (51:40), v zadnjo četrtino pa zakorakali z udobno prednostjo 10 točk (59:49), ki je po košu Erjona Kastratija v 33. minuti narasla na 12 točk (59:47). A Tofaš se je vrnil z delnim nizom 0:8, bližje kot na štiri točke zaostanka pa se ni približal. Osem od zadnjih desetih točk sta dosegla Bečirović in Chris Booker, ki sta bila zanesljiva tudi pri prostih metih.

Tofaš še do odmora prišel na -3
Krka je sicer tekmo začela v visokem ritmu in si po košu Bookerja v 14. minuti zagotovila najvišje vodstvo na tekmi (27:14). A sledil je (prvi) padec v domači igri. Novomeščani so na polčas odšli po desetih zgrešenih metih za tri točke zapored, koša pa niso dosegli zadnji dve minuti in pol v drugi četrtini. Tofaš je tako z nizom 0:10 povsem ujel priključek (35:32).

Zdaj proti Reggiani, Choletu in Szolnokiju
V skupini F je sicer prvo mesto že osvojil Ural iz Jekaterinburga. Krko v drugem delu čaka skupina J, kjer bodo nasprotniki italijanska Reggiana, francoski Cholet in madžarski Szolnoki. V četrtfinale napredujeta po dve najboljši ekipi iz skupine. Drugi del se začne sredi januarja.