• 15. zaporedna zmaga Houstona
Josh Richardson in Reggie Bullock
Josh Richardson blokira poskus Reggieja Bullocka. Foto: Reuters
James Harden
James Harden je k zmagi Houstona nad Bostonom prispeval 26 točk, 7 skokov in 10 podaj. Foto: Reuters

Pomembna zmaga Miamija v boju za končnico

Denver slavil v Clevelandu, Lakersi v San Antoniu
4. marec 2018 ob 08:01,
zadnji poseg: 4. marec 2018 ob 08:23
Miami - MMC RTV SLO

Košarkarji Miamija so v boju za uvrstitev v končnico Lige NBA zadržali na varni razdalji neposrednega tekmeca Detroit, na osmem mestu Vzhoda imajo zdaj štiri zmage več kot Pistonsi. Pred domačimi navijači so jih premagali s 105:96.

Goran Dragić je v 31 minutah zbral 13 točk, pet podaj, dva skoka in dve ukradeni žogi. Vse točke je dosegel v prvem polčasu, v drugem sploh ni metal na koš. Najboljša strelca Miamija sta bila Josh Richardson in Kelly Olynyk s po 17 točkami. Pri gostih, ki so osmič zapored izgubili na gostovanjih, jih je Blake Griffin v statistiko vpisal 31.

Detroit je na zadnjih desetih tekmah zmagal le dvakrat. Dobro je sicer odprl tekmo in vodil s 5:14, a je Miami do konca prve četrtine zaostanek zmanjšal le na eno točko (27:28). Ob polčasu so domači vodili z 59:46. Bližje kot na 74:70 gostje nato niso več prišli.

Miami je drugič zapored igral brez poškodovanih Tylerja Johnsona in Wayna Ellingtona. Zaradi osebnih razlogov je manjkal tudi center Bam Adebayo.

Cavsom in Spursom ne gre
Houston se je veselil že 15. zaporedne zmage, s 123:120 je bil boljši od Bostona. Trevor Ariza je zadel trojko za izenačenje in dobro minuto pred koncem povedel gostitelje v vodstvo s 117:115. Ob sireni bi Marcus Smart z metom iz obupa kmalu izsilil podaljšek.

Denver je slavil v Clevelandu s 117:126. To je bila šesta zmaga Nuggetsov na zadnjih osmih tekmah, Cavaliersi pa so na zadnjih šestih srečanjih izgubili štirikrat.

Los Angeles Lakersi so se veselili v San Antoniu, bilo je 112:116. Lonzo Ball je v zadnjih treh minutah zadel tri trojke. Spursi so doživeli drugi zaporedni poraz in petega na zadnjih šestih tekmah.

Portland je za šesto zaporedno zmago s 108:100 strl odpor Oklahome Cityja, ki je v Moda Centru klonil osmič zapored.

Tekme 3. marca:
ORLANDO - MEMPHIS 107:100
Vučević 19; McLemore 20.

MIAMI - DETROIT 105:96
Richardson in Olynyk po 17, J. Johnson 14, Dragić (iz igre 4/9, za tri 1/2, 2 skoka in 5 podaj) in Winslow po 13, Wade 11, Whiteside 8 in 19 skokov; Griffin 31, Drummond 22 in 18 skokov.

CLEVELAND - DENVER 117:126
James 25, 10 skokov in 15 podaj; Harris 32.

HOUSTON - BOSTON 123:120
Gordon 29, Harden 26, 7 skokov in 10 podaj, Ariza 21; Morris 21.

SAN ANTONIO - LA LAKERS 112:116
Gasol 19, 10 skokov in 8 podaj; Randle 25.

SACRAMENTO - UTAH 91:98
Fox 17; Mitchell 27.

PORTLAND - OKLAHOMA CITY 108:100
McCollum 28; Westbrook 30 (iz igre 12/31) in 11 skokov.

# 04.03.2018 ob 09:12
Goran postal 6 najboljši podajalec franšize Miami Heat! Na kontu ima sedaj 1263 podaj!
problem43
# 04.03.2018 ob 10:18
Vse točke je dosegel v prvem polčasu, v drugem sploh ni metal na koš. tole je pa nerazumno! Imaš allstar igralca, ki ima v prvem polčasu met 44% za 2 in 50% za tri, pa ne odigraš v drugem polčasu niti ene akcije tako, da bi lahko metal na koš?! WTF!? nisem gledal, ampak a je spet stal v kotu in gledal, kako 3je indijanci in Wade glumijo superstarje? Gogi pa če je že prišel do žoge moral odigrati tako, da je pripravil akcijo nekomu drugemu?
bicesniga
# 04.03.2018 ob 08:50
Bravo Miami! Bravo Goran! Zmaga proti neposrednemu tekmecu šteje dvojno!
unitrode
# 04.03.2018 ob 15:05
Na papirju ima Miami sedaj eno (naj)dražjih moštev v NBA. Pa igralci? pavšalno rečeno je edino Goran na nivoju svoje pogodbe. Posebna zgodba je Hasan, ki ne zna zadeti trojke, ki nima asistenc, ki ima zadnje čase obupen met (zato igra manj kot 20 min?), tiste skoke pa bi nabral tudi hlod... in to za 25 MIO. Večino ostalih moštev ima vsaj enega ali več perspektivnih igralcev, kaj pa Miami? Glavna težava pa je, da igrajo negledljivo košarko posebno takrat ko solirata Wade in Richarson; o tisti igri na koncu prejšnje sezone niti sledu, kljub velikemu vložku (USD).Škoda da za Rileya ne velja ZUJF...
umazanec22
# 04.03.2018 ob 09:11
Glede izmeta pa.. Tut Shawn Marion je meu zlo hecn met pa je biu vseen dober igralec.

"The jumper is ugly only if it's not going in."
gregsa
# 04.03.2018 ob 10:19
problem43 dobro vprašanje.
threepointer
# 04.03.2018 ob 09:16
@trolicnez, napredujejo lahko tudi višje, razlike so majhne tam do tretjega mesta. Bodo pa morali dvigniti nivo igre do končnice. Upam, da jim uspe.
problem43
# 04.03.2018 ob 13:48
Timoti ni problem če v celi tekmi ne da nobene točke, pač mu ni šlo jeb** ga, samo...da v prvemem počasu odigraš z 44% metom za 2 in 50% metom za tri, kar je zelo solidno in v celem drugem polčasu ti kapetan z zelo solidnim prvim polčasom sploh ne vrže na koš?! Ne vem, meni je čudno...
unitrode
# 04.03.2018 ob 11:01
Ja, slaba igra Miamija in bleda Gorana v drugem polčasu. Kot da bi se vdal v vlogo "vodonosca" pred odhodom Wadea (ki sedaj tudi razporeja igralce). Občutek imam, da je drugi polčas nekako "sabotiral" igro; večkrat je bil sam pa ni dobil žoge, ko sta Wade in Rich (ki je še hujši soler kot Wade) solirala. V tem skrpucalu od Miamija dejansko nima kaj iskati (so edino klima in nižji davki so lahko razlog za to mučenje). Res pa je dvorana spet polna in polovica ima majice "3"....Zakaj se moramo mi (slovenci) matrati z ogledi tekem Miamija? Kaj bi dal, da bi ga videl v SA pa čeprav na klopi.
@sandiego1995

Saj se kar strinjam, ampak kljub temu je Miami v tej sezoni Boston premagal že 2X, Toronto pa 1X.

3 točke, 1-6 iz igre, 0-3 za tri, 4 osebne, index 3

Še vedno je vsaj petkrat boljši od Kampaca.
Sir Charles
# 04.03.2018 ob 16:59
haha kje ste vsi haterji Lonzota iz pred začetka sezone?

Dokler ima še vedno 36% met iz igre, jaz ne bi na veliko proslavljal nekaj dobrih tekem v sezoni. Tako kot so ga eni prehitro proglasil za bust, ga zdaj drugi prehitro hypajo.
din-diin
Tale je bila res nujna! Okc pa spet vrhunsko,tko kot kraljicna lol.
gyore92
# 04.03.2018 ob 09:03
Kako je pa Boston katastrofalno odigral zadnje 3 minute tekme, nemorem verjet.
as_kgarnett
# 04.03.2018 ob 21:15
za torek ponoči pa bi bilo za Miami zelo dobro, da zmaga doma Phoenix in Detroit v gosteh izgubi proti Clevelandu, je možno?
# 04.03.2018 ob 17:33
Sir Charles, pozabil si dodati, da je igral samo 14 minut in imel tudi 5 skokov in bil s 5 asistencami najboljši podajalec Reala. Z metom ima pa zadnje čase resne težave, celo prostih metov ne zadeva več dobro.
timoti
# 04.03.2018 ob 13:15
@problem43

Miami je zmagal. V čemu je problem ? Da je dal Goran premalo točk ?
Eni bi mogoče res rajši videli, da bi Goran dajal po 35 pik, zraven pa biil npr 10. na lestvici.

Gogi je odigral zelo dobro včeraj. Če je pač šla igra v smer da ni metal, pač ni metal.
Jaz sem siguren da je zelo zadovoljen z včerajšnjo tekmo.
johnny007
# 04.03.2018 ob 12:26
Nedelja je, mam cajt, ne se bat.

LeBron James si je kar nabral ekipo za stat pad, da se bo po karieri lahko hvalil.
gz4468
# 04.03.2018 ob 10:20
V obeh konferencah prvi 2 ekipi razred zase, potem pa mesarsko klanje za 3. mesto. Neverjetno.
Binder Dandet
# 04.03.2018 ob 13:36
Ball je zdaj po poskodbi popravil met in zdaj je res ze skoraj triple double masina. Morda bom spet zminusira, ker primerjam hruske in jabolke, ampak ball ima podobno statistiko kot raymond green. Z izboljsanim metom in trojkami pa lahko dosega boljso od simmonsa.

Ka pa ta carovnija?:)
simon-rupsi
# 04.03.2018 ob 13:22
Eni spet gledate točke. Egoisti. Bi raje da je dal 30 pik in je Miami izgubil.
Na pou Slovenc
# 04.03.2018 ob 11:11
Skoda da sta na zahodu 2 taki super ekipi in se bosta pomerili pred finalom, ceprav bi si zaslužili veliki finale!!!

# 04.03.2018 ob 14:00
Mah, ne vem, kaj tokrat delam narobe s temi linki, v glavnem na 24kur je intervju z Gogijem :-(
sandiego1995
# 04.03.2018 ob 10:22
@Troliznez

Vseeno se mi Toronto zdi lazji nasprotnik od Bostona

Ha, ha, ha.....ta je huda.

Za ta MIA sta obe ekipi ZNANSTVENA FANTASTIKA!
# 04.03.2018 ob 10:01
Pelicansi, Sixersi, Utah, Lakersi, Nuggetsi, Blazersi so vsi vroci v naletu,zato predvsem na zahodu zna bit zelo napeto in pa Spursi v velikih težavah!

# 04.03.2018 ob 10:36
Na vzhodu je po mojem prvih 8 mest rešenih. Mesta od 3 do 8 pa še zelo dosegljiva vsem tem ekipam. Mislim, da bi znal tudi Cleveland pasti precej nižje kot je sedaj - verjamem, da bodo po 82 tekmah nekje na 7. ali 8. mestu vzhoda ter izpad v 1. krogu končnice.
din-diin
# 04.03.2018 ob 15:38
Pocakte,da prestavi James v playoff mode,to bodo sele stevilke!

# 04.03.2018 ob 09:51
haha kje ste vsi haterji Lonzota iz pred začetka sezone? Lukace5 in ostali kdaj se boste posuli s pepelom? to bi bilo res fer od vas.
hardworker
# 04.03.2018 ob 08:41
Trolicnez

Se ne spomnis kaj je blo v zadnjem playoffu proti Raptorsom??
Nima Miami sans.
trolicnez
# 04.03.2018 ob 08:38
Miami gladko v koncnico. Upam pa, da ne napredujejo na 7. mesto. Vseeno se mi Toronto zdi lazji nasprotnik od Bostona
dragonmiami
# 04.03.2018 ob 23:25
James pa spet igral sam zase in ne za ekipo...ni ga še izučilo..LeSolaža...
Predrabluc
# 04.03.2018 ob 17:31
Miami naj se ne boji Detroita, ampak Charlotta!
xskip
# 04.03.2018 ob 11:24
Upam na 7 tekem finala BOS-HOU.
Če bodo vse tekme tako napete kot ti dve v sezoni bo super.
1-1.
stisni minus, če si želiš tak finale.
Griffin kot kaze ni dodana vrednost Detroitu, ce ne morejo premagati tega obubozanega Miamija. Saj Detroit ni nic kaj boljsa zgodba, ampak taksnega igralca ne pripeljes zato, da bi se boril za deveta, deseta mesta. In to celo na Vzhodu???
simon-rupsi
# 04.03.2018 ob 12:25
Finale ne bo BOSTON : Houston.

Zagotovo bodo iz zahoda v finalu Warriorsi, na vzhodu pa bomo videli..

To je lažno upanje, ki so ti ga vlili Rocketsi.

Cavsom nevarno preti, da bodo padli še nižje.
# 04.03.2018 ob 09:42
@umazanec22, seveda, na koncu je pomembno samo to, da gre not. Ampak v zgodovini so imeli vsi najboljši strelci med branilci lepo izdelan met. Mednje Lojz s takšnim izmetom ne bo mogel. Je pa že sedaj in bo v prihodnje še bolj koristen za ekipo. Za busta vsekakor odlično :).
Neymar_
# 04.03.2018 ob 12:39
Ball (spet) utišal kritike.

Je pa zanimivo, da pri Spursih (Pau Gasol) je omenjeno tudi koliko skokov in asistenc je dal. Blizu trojnega dvojčka. Ball pa neomenjen pa je imel 18, 11, 7
# 04.03.2018 ob 11:34
BOS rabi še 4 zmage, da potrdi PO oz. še 13 zmag od preostalih 18 tekem da si zagotovi prednost domačega terena v prvih DVEH serijah PO.