Košarkarji Krke morajo najprej v soboto premagati Cibono, nato pa bodo v nedeljo upali na pomoč Uniona Olimpije. Foto: Srdjan Živulović/BoBo

Novomeščani bodo v soboto ob 21.00 gostili Cibono in nujno potrebujejo zmago. V primeru uspeha bodo čakali nedeljsko tekmo v dvorani Krešimirja Čosića, kjer bo Zadar gostil Union Olimpijo. Krka je dobila obe medsebojni srečanji z Zadrom in bi ga prehitela v primeru enakega števila zmag.

Zadrčani, ki so prejšnji teden premagali Cibono z odločilnim košem Maja Kovačeviča, so zelo dobro začeli srečanje v VIP Areni pred 500 gledalci. Prvo četrtino so dobili s 24:19, prednost pa so imeli tudi v 37. minuti (68:70).
Končnica je popolnoma pripadla gostiteljem. Blestela sta Američan Kendrick Perry (26 točk, 4/7 za tri) in center Bojan Trajkovski, ki je trikrat zapored zadel izpod obroča. Zadar je preveč stavil na met za tri točke, a je bil nenatančen (6/22). Največ točk je prispeval Boris Barač z 22 točkami.