Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem domačem nastopu v ligi Aba v tej sezoni nesrečno izgubili s Cedevito. Priložnost za zmago so najprej zapravili v rednem delu, nato pa še v podaljšku. Pri Zmajih je ponovno odlično odigral Nikola Janković - dosegel je 20 točk, ujel je 10 odbitih žog. Celoten vtis je pokvaril s katastrofalnim izvajanjem prostih metov (2:15). Foto: www.alesfevzer.com

Težka tekma. Mislim, da bi morali na koncu sami odločiti o zmagovalcu, ampak smo s svojimi neumnostmi dovolili Cedeviti, da obrne rezultat tako v rednem delu kot v podaljšku.

Gregor Hrovat
false

Padci v igri so nekaj normalnega. Dali smo svoj maksimum in imeli smo dobljeno tekmo. V končnici smo se pa sami premagali! Imeli smo dobra obdobja, dober skok in napadalno smo prikazali v prvem polčasu vrhunsko izvedbo. Na koncu nam je nekaj zmanjkalo. Sedaj lahko filozofiramo, kaj .. ali je to sreča, znanje, spretnost, kvaliteta… vsak naj oceni sam.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Najboljši igralec tekme - Gregor Hrovat. V 42 minutah je dosegel 17 točk, vknjižil je še šest skokov, štiri podaje, ukradel pa je še tri žoge. Foto: www.alesfevzer.com

Na koncu je odločila ena žoga. Glede na igro, ki jo je Union Olimpija prikazala, si je zaslužila zmago. Imeli smo veliko sreče, da je Janković slabo izvajal proste mete.

Veljko Mršić, trener Cedevite
false

Union Olimpija je v Tivoliju po podaljšku izgubila proti Cedeviti (92:94).

Olimpija je vodila skozi celotno srečanje, tudi z dvomestno razliko, ki jo je na koncu zapravila. Pri Zmajih je ponovno odlično igro prikazal visoki Nikola Janković (20 točk in 10 skokov), 18 jih je dodal Brandon Jefferson, 17 pa Gregor Hrovat.

Vodili že za 14 točk
V Ljubljani je gostovala najboljša strelska ekipa v ligi. Zmajev to ni prestrašilo, saj so silovito začeli tekmo, prvo četrtino so na krilih Devina Oliverja dobili za devet točk (29:20). 2. četrtino je s trojko odprl Mirko Mulalić in Ljubljančani so imeli že dvomestno prednost (32:22). Po štirih zaporednih točkah nekdanjega igralca Olimpije Mirze Begića se je razlika zmanjšala na le štiri točke (34:30). Košarkarji Cedevite so z nekaj uspešnimi meti v končnici tekme prišli do prvega vodstva (39:40).

A na Olimpijini strani je takoj zadel Janković, k temu je Jure Pelko dodal še trojko in Olimpija je spet povedla za štiri (44:40). S štirimi točkami naskoka je Olimpija odšla na polčas.

V 3. četrtini je Olimpija višala vodstvo, v 27. minuti je razlika znašala že 14 točk (64:50). A prednost so Zmaji ekspresno hitro izgubili. Cedevita je v zadnjih treh minutah naredila delni izid 13:0 in 3. četrtino končala z le točko zaostanka (64:63).

Slabo odigrana končnica
Na začetku zadnje odločilne četrtine je John Shurna zadel in po dolgem času povedel Cedevito v vodstvo (64:65). Sledil je strelski mrk na obeh straneh, po dveh in pol minutah igre pa je za Olimpijo zadel odlično razpoloženi Hrovat (67:65). Pri Olimpiji se je razigral še Jefferson, ki je dosegel naslednjih osem točk za svojo ekipo (75:67). Olimpija je tako še v drugo naredila razliko, a se je Cedevita znova uspela približati (75:73).

V zadnjo minuto je Olimpija po lepi akciji Oliverja krenila z minimalno prednostjo (81:80). 32,7 sekund pred koncem je Hrovat uspešno izvedel prosta meta (83:80), v naslednjem napadu pa je z osebno napako preprečil, da bi igralci Cedevite metali za tri točke. Babić je bil polovično uspešen (83:81). A igralci Olimpije so slabo izvajali avt, tako da so Cedeviti ponudili priložnost za še en napad. Miro Bilan je po podaji Luke Babića lepo polagal in 3 sekunde pred koncem je bil rezultat izenačen (83:83). Zadnji napad je Olimpija odigrala zelo slabo.

Delni izid 8:0 za Cedevito
V podaljških smo ponovno videli izenačeno igro. Povedla je Cedevita, a je Olimpija hitro prišla do štirih točk prednosti (89:85). Zagrebčani so z delnim izidom 8:0 minuto pred koncem prevzeli vodstvo (89:93). Janković je hitro dosegel koš (91:93), že v naslednjem napadu pa je storil nepotrebno osebno napako. 32,5 sekunde pred koncem je Babić uspešno izvedel en prosti met (91:94). Igralci Cedevite so nato ustavili Jankovića, ki je bil tako kot Babić pri izvajanju prostih metov le polovično uspešen (92:94). Olimpija je imela zadnji met za zmago, a je bil Pelko nenatančen.

Partizan v 3. četrtini zlomil Krko
Krka je bila enakovreden nasprotnik v prvem delu igre, 1. četrtino so zaključili z naskokom šestih točk, ki so jo ob začetku 2. četrtine še povišali (21:30). Partizan se je hitro približal, a je Krka vseeno uspela ohraniti minimalno prednost skoraj do konca 2. četrtine. V zadnji minuti so namreč Beograjčani uspeli prevzeti vodstvo.

Varovanci Simona Petrova so s slabo igro nadaljevali v 2. polčasu. Varovanci domačega stratega Aleksandra Džikića pa so nasprotno prikazali odlično igro, med 19. in 28. minuto so naredili delni izid 29:7, tako da je bil zmagovalec odločen že pred zadnjo četrtino.

Pri Krki se je z 19 točkami in 11 skoki izkazal Žiga Dimec. Pri Partizanu je 16 točk dosegel Stefan Pot.

Krka v zadnjem krogu prihodnji konec tedna ni odvisna le od sebe; za obstanek potrebuje zmago doma proti Ciboni (sobota ob 21. uri). Zadar, ki je izgubil obe tekmi proti Novomeščanom, pa mora v ponedeljek izgubiti proti Karpoš Sokolih in nato še naslednjo nedeljo proti Olimpiji doma.