Ob poškodbi Mika Conleyja bo za Memphis ključen Beno Udrih. Foto: Reuters
Michael Carter-Williams
Michael Carter-Williams je v Chicagu dobil dvoboj organizatorjev igre z Derrickom Roseom. Foto: Reuters
Deron Williams
Deron Williams je največ pripomogel k zmagi Brooklyna nad Atlanto. Foto: Reuters

Šempetrčan se je po odlični igri na prvi tekmi poškodoval na drugi in izpustil tretjo, ko se je v Rip Cityju le ogreval. Udrihova vrnitev je za Grizzlies ključna, saj je poškodovan prvi organizator igre Mike Conley, ki je na tretji tekmi dobil nesrečen udarec s komolcem. Conley je že prestal operacijo, njegov nastop v letošnji končnici pa ostaja pod vprašajem. Ob morebitnem napredovanju Memphis v drugem krogu čaka izjemno težka naloga, najboljša ekipa rednega dela Golden State z najboljšim organizatorjem igre v ligi Stehpom Curryjem.

Dobrih osem minut pred koncem so gostitelji vodili še za deset, toda v treh minutah so Blazersi naredili serijo 12:2 in po košu CJ-a McCo izenačili. Minuto in pol pred iztekom rednega dela je bil izid še izenačen, nato pa je McCollum zadel trojko, s črte prostih metov pa so domači košarkarji ohranili prednost. Poleg McColluma, ki je s klopi dal 18 točk in izjemno igral v končnici tekme, je pri Portlandu odlično igral tudi Damian Lillard, ki je prispeval 32 točk. 18 jih je ob 12 skokih dal tudi LeMarcus Aldridge.

Z 21 točkami je bil prvi strelec Memphisa Marc Gasol, 19 pa jih je pristavil Courtney Lee. Tretji strelec je bil že Udrih, ki je igral skoraj 24 minut, dodal pa je še tri podaje. Portland je po sedmih zaporednih porazih sploh prvič letos ugnal Grizlije in jim preprečil prvo "metlo" v zgodovini franšize iz Tennesseeja. Naslednja tekma bo v sredo.

Milwaukee znižal, Brooklyn izenačil
Izpadu se je izognil tudi Milwaukee, ki je v United Centru premagal Chicago (88:94) in izid v seriji znižal na 3:2. Prvi strelec gostov je bil z 22 točkami Michael Carter-Williams, ki se je odlično zoperstavil Derricku Roseu, 21 pa jih je dodal Khris Middleton. Pri Bikih je bil s 25 najuspešnejši Pau Gasol. "Vedno se govori o prihodnosti, a tega ne delamo mi. Ne vemo, kaj nam prinaša prihodnost. Ostati moramo v sedanjosti. To naša ekipa dela že vso sezono, ne ozira se v prihodnost," je o svojih mladih varovancih dejal trener Bucks Jason Kidd. Naslednja tekma bo v četrtek v Milwaukeeju.

"Res smo potrebovali to zmago, da ostanemo v igri. Definitivno je bila to ena najboljših predstav v letošnji sezoni in verjetno tudi ena najboljših, kar sem pri Nets," je po zmagi Brooklyna nad Atlanto (120:115) povedal Deron Williams. Organizator igre je končno prikazal predstavo, kakršna se od njega pričakuje. Williams je dal 35 točk, Brooklyn pa je slavil po podaljšku. 26 jih je pristavil Brook Lopez, pri Atlanti pa sta bila s po 20 najboljša Jeff Teague in DeMarre Carroll.

LIGA NBA - končnica vzhodna konferenca, 1. krog
BROOKLYN (8) - ATLANTA (1) 2:2
120:115 (25:24, 20:27, 29:31, 30:22) - po podaljšku
Williams 35, Lopez 26 in 10 skokov, Johnson 17, Bogdanović 15, Anderson 11, Young 10, Jack 4, Plumlee 2; Carroll in Teague (11 podaj) po 20, Horford 17, Milsap (12 skokov) in Korver (11 skokov), Schröder 10, Scott 8, Antić 6, Bazemore 2.

CHICAGO (2) - MILWAUKEE (6) 3:2
88:94 (22:23, 27:29, 21:24, 18:18)
Gasol 25 in 10 skokov, Butler 20 in 10 skokov, Rose 13, Gibson 12, Noah 10 in 13 skokov, Brooks 5, Mirotić 3; Carter-Williams 22, Middleton 21, Antetokounmpo 11, Mayo 10, Pačulia 9 in 10 skokov, Henson 8, Ilyasova 6, Dudley 5, Bayless 2.

Boston (7) - CLEVELAND (2) 0:4
WASHINGTON (5) - Toronto (4) 4:0

Zahodna konferenca, 1. krog
PORTLAND (4) - MEMPHIS (5) 1:3
99:92 (27:22, 28:26, 13:27, 31:17)
Lillard 32, Aldridge (12 skokov) in McCollum po 18, Leonard 13 in 13 skokov, Batum 12 in 13 skokov, Lopez 6; Gasol 21, Lee 19, Udrih 13 (4/8 za dve, 1/2 za tri), 1 skok in 3 podaje v 24 minutah, Randolph in Calathes po 12, Green 7, Allen 4, Koufos in Carter po 2.