LeBron James je bil povsod. Tako je v zadnji minuti blokiral met Derricka Rosa za izenačenje na 101. Foto: Reuters
James Harden je dosegel prvi Houstonov trojni dvojček v končnici po Steve Francisu leta 2004. Foto: Reuters

V Clevelandu je bil James nerešljiva uganka za obrambo Bullsov. Dosegel je 38 točk (met 14/24) ter dodal 12 skokov, 6 podaj, 3 ukradene žoge in 3 blokade. Ob tem je bil v 41 minutah igre brez izgubljene žoge, kar se mu je zgodilo prvič v tej sezoni. "Brez izgubljene žoge! To je bila prva statistična kolona, ki sem jo pogledal po tekmi. Skušal sem biti učinkovit sam in za svoje soigralce," je povedal James, ki je Cleveland pripeljal na korak do prvega konferenčnega finala Lige NBA po letu 2009. "Bili smo počasni, on pa hitrejši," je bil kratek komentar trenerja Chicaga Toma Thibodeaua.

Tekma ni bila tako dramatična kot zadnji v Čikagu, ki sta bili odločeni ob zvoku sirene. Kljub temu je bila končnica zanimiva. Cavsi so še šest minut pred koncem vodili z 90:73, vendar so se Bullsi s trojko Jimmyja Butlerja (29 točk) dobro minuto pred koncem približali le na dve točki zaostanka (101:99). Derrick Rose je imel v protinapadu priložnost za izenačenje, a ga je z izjemno blokado zaustavil James. Iman Shumpert je nato dosegel pomemben skok v napadu, tekmo pa je v zadnjih 17 sekundah s štirimi zadetimi prostimi meti zapečatil Kyrie Irving (25 točk).

Chicago je na drugi tekmi zapored pogrešal Paua Gasola, ki še ni okreval po poškodbi in najverjetneje ne bo nastopil niti na šesti tekmi v četrtek v Čikagu. Zatajil je tudi Rose, ki je 12 os dvojih 16 točk dosegel v prvi četrtini, v nadaljevanju pa iz igre metal le 2/15. Za nameček je bil na začetku zadnje četrtine zaradi brcanja nasprotnika izključen Ty Gibson. Biki so v prvi četrtini vodili za 10, toda v drugi iz igre metali le 4/22.

Houston se je Clippersom delno oddolžil za dva gladka poraza v Los Angelesu. James Harden je z najboljšo predstavo v končnicah tekmo končal s trojnim dvojčkom - 26 točkami, 11 skoki in 10 podajami. Dwight Howard je dodal 20 točk in 15 skokov, Trevor Ariza pa 22 točk in 8 skokov. Rakete so si prednost nabrale v drugi četrtini (36:26) in jo brez večjih težav zadržale do konca. "Bili so bolj osredotočeni od nas, bolj so si želeli zmage," je povedal trener Clippersov Doc Rivers. Blake Griffin je vknjižil 30 točk in 16 skokov, Chris Paul pa 22 točk in 10 podaj.