LeBron James in Kyrie Irving sta leta 2016 skupaj zagotovila Clevelandu edini naslov v zgodovini kluba. Lani poleti se je Irving preselil v Boston in tokrat sta bila zagrizena tekmeca. Precej bolj se je izkazal James. Foto: EPA
Jordan Clarkson je sijajno debitiral v dresu Clevelanda. Mnogi navijači LA Lakersov so bili razočarani, ko je odšel, saj ima le 25 let in vsako leto je zelo napredoval. Foto: EPA
Kevin Garnett in Doc Rivers sta delala družbo Piercu. Foto: EPA
Paul Pierce se je pridružil legendam pod stropom TD Gardna. Za Kelte je odigral nepozabnih 15 sezon, najbolj nepozabna je bila seveda sezona 2007/08, ko je bil MVP finala. Foto: EPA

Cavaliersi so v četrtek popolnoma premešali ekipo. LeBron James je dobil nove soigralce zadnji dan prestopnega roka in očitno se je nova zasedba hitro ujela.

Tyronn Lue je na začetku tekme na parket poleg Jamesa poslal J. R. Smitha, Tristana Thompsona, novinca Cedija Osmana in Georgea Hilla (prišel je iz Sacramenta). Do sredine prvega polčasa so Celticsi držali priključek. Drugo četrtino je Cleveland končal z delnim izidom 16:6, razigral se je James, ki je zadel dve trojki. Ob odmoru so imeli gostje že lepo prednost (52:64).

V tretji četrtini so bili gostitelji razglašeni, Cavaliersi so jih popolnoma nadigrali. Igralci s klopi so bili sijajni. Rodney Hood, ki je prišel iz Utaha, je zadel tri trojke. Jordan Clarkson, ki ga je Magic Johnson težkega srca spustil v Cleveland, saj je veljal za dragulja Lakersov, je prispeval kar 17 točk v 23 minutah. Larry Nance je dodal pet točk. Po 36 minutah je imel Cleveland kar 21 točk naskoka (74:95) in zadnja četrtina je pripadla rezervistom.
Številne legende so se poklonile Piercu
Gledalci v TD Gardnu so glasno kričali: "Hočemo Paula Pierca!" 40-letnik je sedel pod košem, kjer so Celticsi na šesti tekmi finala Lige NBA nasuli LA Lakersom kar 42 točk in se veselili 17. naslova v Ligi NBA. Pierce je bil MVP finala izpred desetih letih, v tisti končnici je pustil neizbrisen pečat. Na velikem zaslonu so zavrteli posnetke tudi iz finala Vzhoda, ko sta na nepozabni tekmi blestela z Jamesom, ki pa je takrat potegnil kratko v svojem prvem obdobju v Clevelandu.
Pierce je sedel v družbi nekdanjega trenerja Doca Riversa (zdaj uspešno vodi LA Clipperse), Kevina Garnetta, Antoina Walkerja in Rajona Ronda. Med minutami odmora sta Pierca v videosporočilu pozdravila tudi Magic Johnson in Kobe Bryant.

James navdušen nad novimi soigralci
James se je približal trojnemu dvojčku (24 točk, 10 podaj in 8 skokov). "Zdi se mi, kot da bi že nekaj let igrali skupaj. Hill je odlično vodil ekipo. Clarkson lahko vsako tekmo doseže veliko točk, Nance nam zagotavlja nove možnosti pod obročema, Hood pa je pravi ostrostrelec," je bil navdušen James, ki je v četrtek ostal kar brez šestih soigralcev. Isaiah Thomas in Channing Frye sta okrepila LA Lakerse, Dwyane Wade se je vrnil v Miami. Iman Shumpert je odšel v Sacramento, Jae Crowder in Derrick Rose pa v Utah. Zdaj je že jasno, da Rose ne bo zaigral za ekipo iz Salt Lake Cityja, ampak za Washington.

Toronto utrdil vodstvo na Vzhodu
Cleveland je nanizal tri zaporedne zmage in je trenutno na tretjem mestu Vzhoda, Boston je drugič zapored izgubil na domačem parketu in ima dva poraza več od Toronta.

Raptorsi so zanesljivo odpravili Charlotte (103:123). DeMar DeRozan je prispeval 25 točk, C. J. Miles pa je zadel kar šest trojk v 18 minutah.

Utah najbolj vroča ekipa lige
Košarkarji Utaha so dosegli že deveto zaporedno zmago in so vse bližje mestom, ki vodijo v končnico v zahodni konferenci. Portland je bil nemočen (96:115), čeprav je zvezdnik Damian Lillard prispeval kar 39 točk. Joe Ingles je zadel šest trojk za goste iz Salt Lake Cityja. Razigran je bil tudi Jae Crowder, ki je v menjavi igralcev prišel iz Clevelanda. Tekmo je začel na klopi, a je nato igral 29 minut in dosegel 15 točk.