(8)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.1 od 9 glasov Ocenite to novico!
false
Klemen Prepelič bo čez teden dni začel priprave slovenske reprezentance, v kateri bo imel 24-letni Mariborčan na evropskem prvenstvu pomembno vlogo. Foto: AP

Prepelič bo kariero nadaljeval pri Levalloisu

V prejšnji sezoni odlično igral za Limoges
13. julij 2017 ob 11:49
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Slovenski košarkarski reprezentant Klemen Prepelič je novi član francoskega kluba Levallois Metropolitans. Enoletno pogodbo je podpisal točno teden dni pred začetkom priprav slovenske selekcije.

Prepelič se v Pariz seli iz Limogesa, kjer je odigral zelo dobro sezono. Končal jo je s povprečnim statističnim indeksom 14,2 oziroma s 15,8 točkami, 2,7 skoki ter 3,7 podajami.

Zanj bo to že sedmi klub v karieri. Začel jo je v Mariboru, nadaljeval v Domžalah ter Ljubljani, dve sezoni pa je oddelal tudi v Turčiji pri Banvitu ter Nemčiji pri Oldenburgu.

Levallois Metropolitans je v minuli sezoni osvojil tretje mesto v francoskem prvenstvu, tako da bo v novi sezoni igral v Evropskem pokalu.

M. L.
MiD
# 13.07.2017 ob 14:53
Luka Lapornik se je preseliv v Romunijo k Steaui, ki bo sodelovala v kvalifikacijah za Fiba Cup.
Žal tudi to kaže, kako malo denarja imajo na voljo naši klubi, da boljši slovenski košarkarji odhajajo celo v "neko eksotično" Romunijo.
xyxy
# 13.07.2017 ob 12:06
Bravo Prle, držimo pesti ;-)
odziv
# 13.07.2017 ob 13:20
Prle sicer počasi, ampak koraka!
Letos se bo na ebasketu izstrelil med zvezde.
Ker bomo večinoma lovili tekmece bo tudi Zoranove trice lahko dal!
MiD
# 13.07.2017 ob 12:29
Če smo malo bolj natančni Paris Levallois Metropolitan je v minulem francoskem prvenstvu izpadel v polfinalu proti Chalonu (1:3) po rednem delu tekmovanja pa je osvojil 6. mesto. Njegov dosedanji klub Limoges, ki bo prav tako v novi sezoni nastopil v ECA pokalu, pa je bil na koncu deseti.
Sicer pa se Prepelič očitno v Franciji kar dobro počuti.
Gandhi1
# 13.07.2017 ob 12:08
Bo spet v kazinoju zakockak pogodbo, kot je to storil po odisejadi v Turciji? Ce bi mel fant glavo na pravem mestu, bi uspel
Quade
# 13.07.2017 ob 12:13
Naš rokometaš, levi zunanji.
mikedean
# 13.07.2017 ob 19:16
Se mi zdi to kar dobra odločitev Prepelića. V Limogesu je imel visoko minutažo, a klub ni bil konkurenčen najboljšim v Franciji. Pri Levalloisu naj bi bila večja konkurenca v ekipi.