Klay Thompson je k zmagi Golden Stata prispeval 38 točk. Foto: Reuters
Michael Carter-Williams
Milwaukee (na fotografiji Michael Carter-Williams, ki je dosegel enajst točk in zbral osem skokov) je Indiano v gosteh premagal s 116:120. Foto: Reuters

Prvaki so drugo tekmo zapored igrali brez svojega prvega zvezdnika Stephena Curryja, ki počiva zaradi poškodbe noge. V sredo v Dallasu se je njegova odsotnost poznala (Golden State je doživel šele drugi poraz sezone), tokrat pa sta veliko delo opravila Thompson in Green. Thompson je 38 točk dosegel z zglednim metom iz igre 16/27. Zadel je šest trojk. Green, ki ima to sezono največ trojnih dvojčkov, je zbral 10 točk, 11 skokov in 16 podaj.

Odločil je delni izid 8:0
Houston se je s košem Jamesa Hardna (30 točk) pet minut pred koncem približal na tri točke zaostanka, vendar je Golden State dosegel naslednjih osem točk in povedel s 102:113. V tem nizu je zadnji točki prispeval Thompson, ki je odigral povsem drugače kot v Dallasu, ko je zadel le štiri od 15 metov iz igre.

Middleton rešil Milwaukee
Milwaukee je skoraj zapravil 16 točk prednosti, ki si jo je nabral v zadnji četrtini, a na koncu vendarle s 120:116 ugnal Indiano. Branilec Khris Middleton je dosegel 33 točk, vključno s prostima metoma šest sekund pred koncem. Detroit je prekinil niz treh porazov, potem ko je s 115:90 premagal Minnesoto. Andre Drummond je 23 točkam dodal 18 skokov. Los Angeles Clippersi so bili s 95:89 boljši od New Orleansa.

Paul na koncu popravil slab vtis
Chris Paul je imel slab strelski večer (9 točk ob metu iz igre 3/18), toda minuto pred koncem je zadel z razdalje in odločil tekmo. Oklahoma je s pomočjo dvojca Russell Westbrook (36 točk in 12 podaj)-Kevin Durant (23) s 110:106 premagala Phoenix, na silvestrski dan pa je bila v Ligi NBA tudi tekma med Utahom in Portlandom. Gostitelji (Trey Burke je s 27 točkami postavil svoj rekord sezone) so zmagali s 109:96.