Erazem Lorbek je za dve metal 2/5, za tri pa 2/3. Foto: Reuters

Izenačeno srečanje se je prelomilo v drugi polovici tretje četrtine, ko je domačim pri 39:38 za goste uspel delni izid 13:3. Prav v zadnji sekundi tretjega dela je Jacob Pullen zadel trojko, po kateri je semafor kazal 55:44.

13 točk Lorbka, Nachbar brez
Ko je Barcelona štiri minute pred koncem po dveh zaporednih trojkah Brada Olesona ušla na +16 (65:49), je bil odpor gostov zlomljen. Oleson je bil s 15 točkami najučinkovitejši pri domačih, Erazem Lorbek jih je dodal 13. Drugi slovenski košarkar v Barceloni Boštjan Nachbar se ni vpisal med strelce.

Rekordna 253. tekma Navarra
Pred tekmo je kapetan Barce Juan Carlos Navarro prejel priznanje za največ odigranih tekem v Evroligi. Nova rekordna znamka je 253. Navarru je lovoriko predal dozdajšnji rekorder Theo Papaloukas.

Alvertis debitiral z zmago
V drugi tekmi skupine E je Panathinaikos, ki ga je prvič vodil Fragiskos Alvertis, po podaljšku s 65:60 premagal Anadolu Efes. Antonis Fotsis je bil najučinkovitejši (14 točk) pri Grkih.

EVROLIGA (M)

TOP 16, 10. krog

SKUPINA E, petkovi tekmi
BARCELONA
- OLYMPIACOS
70:58 (18:13, 15:14, 22:17, 15:14)
Oleson 15, Tomić 14, Lorbek 13 (iz igre 4/8) v 27 minutah, Nachbar 0 (0/1) v 13 minutah; Dunston 18, Petway 17.