Chris Singleton (na sliki v obrambni akciji proti Gustavu Ayonu) je blestel z 21 točkami in devetimi skoki. Foto: EPA
Mike James
V ključnih trenutkih je pomembno vlogo odigral Mike James. Foto: EPA

Kraljevi klub je klonil sedmič v sezoni. V končnico se je že uvrstil, a cilj je pridobiti prednost domačega igrišča. Luka Dončić je igral 22 minut in prispeval deset točk, s čimer je bil tretji Realov strelec, prvi je bil s 13 Anthony Randolph, v domači vrsti pa jih je 21 dal Chris Singleton.

Dvoboj je bil ves čas zelo izenačen in tudi v zadnjo četrtino sta evropska velikana vstopila izenačena pri 58. Pet minut pred koncem je Trey Thompkins s črte prostih metov popeljal goste v vodstvo, toda v dobri minuti je Pao naredil delni izidi 7:0. Pet točk je prispeval razigrani Singleton, ki je prek roke Othella Hunterja zadel trojko za 73:68.

Dobri dve minuti in pol pred koncem se je na parket vrnil Dončić, ki je, ko je ostalo še 74 sekund igralnega časa, izza črte metal za izenačenje, a je bil nenatančen. Na drugi strani je lepo "pick and pop" odigral Mike James, ki je izkoristil blok in pred začetkom zadnje minute s trojko popeljal Atenčane do prednosti 80:74. Real je neuspešno skušal izničiti zaostanek, dokončno pa je bilo upov po preobratu konec, ko se je 24 sekund pred koncem zapletel Gustavo Ayon.

Maccabi je klonil pred Anadolu Efesom (92:87), Brose pa pred Fenerbahčejem (78:83). S porazoma sta se kluba poslovila od boja za končnico. Aleksej Nikolić je za nemške prvake igral osem minut, a se ni vpisal med strelce. Crvena zvezda je zmago slavila v Milanu (71:78). Pot k uspehu je tlakovala že v prvi četrtini, ki jo je dobila za 15.

Sedem točk Blažiča za zmago nad Cskajem
Na petkovih tekmah je Baskonia z 79:78 premagala aktualne prvake moskovski Cska. Jaka Blažič je v 13 minutah dosegel sedem točk. Iz igre je metal 3/9. Zmagoviti koš za Baske je pol minute pred koncem dosegel Shane Larkin.

26. krog:
ANADOLU EFES - MACCABI
92:87 (17:17, 24:25, 26:15, 25:30)
Granger 22, Heurtel 18; Rudd 23.

PANATHINAIKOS - REAL MADRID
88:82 (21:19, 22:22, 15:17, 30:24)
Singleton 21, James in Feldeine po 14; Randolph 13, Ayon 12, Dončić 10 (2/6 za dve, 1/4 za tri), 2 skoka in podaja v 22 minutah.

BROSE BAMBERG - FENERBAHČE
78:83 (21:27, 17:15, 18:26, 22:15)
Zisis in Causeur po 15, Nikolić (0/1 za dve) in 1 podaja v 8 minutah; Dixon 26, Datome 16.

67:56 (11:13, 32:9, 10:20, 14:14)
Clyburn 15, Wilbekin 11; Perperoglou 16.

OLYMPIACOS - GALATASARAY
71:80 (27:14, 21:21, 11:22, 12:23)
Green in Printezis 14; Micov 18, Tyus 14, Koksal 13.

BASKONIA - CSKA MOSKVA
79:78 (18:14, 16:19, 27:21, 18:24)
Hanga 15, Larkin 12, Tillie 11, Blažič 7 (3/9) v 13 minutah; De Colo 22, Teodosić 19.