Valencia je prvič osvojila špansko prvenstvo. Foto: EPA

Real po evroligaški ostal še brez španske krone

Luka Dončić je v osmih minutah dosegel dve točki
17. junij 2017 ob 09:27
Valencia - MMC RTV SLO

Košarkarji Valencie so prvič v zgodovini postali španski prvaki. Na četrti tekmi finala Lige Endesa so pred domačimi navijači s 87:76 premagali Real Madrid in slavili s 3:1 v zmagah.

Real je dobil le prvo srečanje. Najboljši strelec Valencie na četrti tekmi je bil Joan Sastre z 19 točkami. Pri gostih jih je Sergio Llull dosegel 23, medtem ko je Luka Dončić v osmih minutah zbral dve točki (1/2 za dve, 0/1 za tri) in en skok. Na prvi tekmi je v statistiko vpisal tri točke, na drugi dve, na tretji pa 13.

Odločitev je padla v drugi četrtini, ki jo je Valencia dobila z 29:11. Gostitelji so povedli za 20 točk in prednost zanesljivo držali do konca. Za najkoristnejšega igralca finala je bil izbran Črnogorec Bojan Dubljević.

Po letu 2010 je na vrhu španskega prvenstva spet klub, ki ni Barcelona ali Real Madrid.

Februarja je v dvoboju istih dveh tekmecev Real s 97:95 zmagal v finalu španskega pokala v Vitorii.

R. K.
Abndbn
# 17.06.2017 ob 10:56
Najboljši ste mi mojstri, ki zbornayi trolandi odgovarjate s smešenjem ruskega športa. Človek je Rus toliko kot jaz Indonezijec, tisti z malo več kilometrine na tem forumu se bi morali spomniti, da je nekoč bil že tudi Madžar:D
napo11
# 17.06.2017 ob 10:46
hja, Laso je sam kriv, da je Real tole izgubil. Llulla si lahko pelje domov in ga da v vitrino. tretjo tekmo, kjer je Luka igral prvi polcas fantasticno, ga v drugem delu prakticno ni bilo, ker je moral spet Llull sebe duvati v ospredje in Valencia je zasluzeno slavila. Vcerj Llull spet igral za svojo statistiko. tipu ocitno nihce ni povedal, da igra na poziciji playa. no, on pa igra prakticno celo tekmo kar sam vse, od playa, dvojke suterja, do kril itak ne poda, da o centrih sploh ne razlagam. namesto, da bi razigraval ekipo, skrbi za svojo statistiko, na koncu pa itak popusijo, ker ni niti enega igralca v ritmu, niti enega razigranega. sam bi ga po treh minutah posadil na klop. prav tako Rudyja, ki preden poda, vsaj trikrat pogleda proti obroc, sele nato MORDA poda. skratka, porazna igra Reala. nobenega krozenja zoge, nobene ga razigravanja, nobenega razmisljanja, improvizacije, eno samo nabijane. Llullu se pa tocno vidi, da mu je v letosnji sezoni Doncic prisel do zivega, ko je vecini sezone bil eden glavnih igralcev Reala. to ga je precej zbodlo, ker enostavno ni bil vec glavna zvezda ekipe. zato je spremenil igro in gledal samo se nase. Trener pa ocitno izgubil kompas in na racun tega tudi vse pomembne tekme v sezoni.upam, da Laso odide, prav tako pa z njim Llull, Rudy, pa se kdo bi se nasel.
KK Partizan
# 17.06.2017 ob 10:10
Lepo je bilo videti da je v finalni seriji res zmagala košarka in ne denar. Valencia je praktično v vseh 4 tekmah odčitala lekcijo Madridskim antipatikom
dadinho10
# 17.06.2017 ob 09:40
ne razumem glede na vse hvalospeve in predstave mladega doncica, kako to da je recimo igral 8 minut.....?
premalo....pa tudi ucinek v finalu je bil skoraj da porazen....
zugec
# 17.06.2017 ob 10:25
Čeprav je pod tem člankom pravi troll fest, bom vseeno nekaj dodal. Naslov Valencie ni presenetljiv, Realu se je poznala naporna sezona v Evroligi in enostavno ni bilo več dovolj goriva, ekipa Valencie pa je tudi vse prej kot slaba (Diot, Dubljević, Sato, če izpostavim samo tujce). Dončičeva forma je v zadnji tretjini sezone malenkost padla, z njo tudi minutaža, ampak nič ne de, poletje je pred vrati, potem pa Eurobasket, kjer bo lahko pokazal ves svoj razkošen talent.
rdečinavijač
# 17.06.2017 ob 09:47
V Rusiji tako kronično primanjkuje vrhunskih košarkašev, da mora imeti njihov sloviti CSKA za nosilce igre same tujce.
Mogoče je to še večji debakel kot Blamaža hokejistov na OI v Sočiju.
thejanus
# 17.06.2017 ob 09:52
povsem zasluženo
pezzinator16
# 17.06.2017 ob 12:16
Vi resno mislte da bo v prvi profesionalni sezoni MVP Evrolige, španskega prvenstva in EP-ja ?
sagoza
# 17.06.2017 ob 13:52
jao jao kakšen potop, z Llullom se ne da zmagat to je jasno z Dončičem prav tako ne ker mu še malo manjka. napako je Laso naredil ko je Dončiču naložil preveliko odgovornost na filal 4u, sedaj mu jo je spet vzel. ni druge kot pridno trenirati Luka in naslednja sezona je tvoja!
Zbornaya Komanda
# 17.06.2017 ob 12:45

Ne samo to, marsikateri MMC uporabnik meni, da bo prvi izbor na NBA draftu, na katerega sploh prijavljen ne bo.
veza
# 17.06.2017 ob 14:46
Torej, mene Real ni nikoli prepričal, tudi ko je zmagal v rednem delu LP, s tako zasedbo bi morali igrati drugače, bolj raznovrstno, prav je, da so jim vzeli mero!
Dončić pa je tudi doživel eno streznitev, kar ni slabo, mora se zavedati, da je še vedno samo potencialna zvezda in nič več!
mile952
# 17.06.2017 ob 12:57
Zbornaya, čeprav si mi všeč, tule ti pa moram malo kontrirati: Luka je košarkarski genij. To boš videl na tem EP, ko bo zaigal ob drugem težkokategorniku G. Dragiču. Letos Luke res ne bo na draftu bo pa drugo leto in to na poziciji1.
domen_92
# 17.06.2017 ob 10:28
Samo z napadom se pač sila težko osvaja naslove, Valencia pa zasluženo do prvega naslova.
Zlobni genij
# 17.06.2017 ob 11:27
Prevec se zanasamo nanj. Bomo videli kako se bo vklopil v reprezentanco pred, med, in po evropskem prvenstvu. Kvecjemu lahko samo upamo, da je dovolj dobro vzgojen s strani svojega oceta, da ne bo kaksnemu Blazicu, Prepelicu, Laporniku, solil pamet, ko slednjim ne bo slo.
Sapp
# 17.06.2017 ob 17:02
Martinez je pojedel Lasa.
Pastafarian
# 17.06.2017 ob 16:52
Ja, nosilce se počiva v finalih :D :D Raje ostani pri Pokemonih...
Sapienti sat
# 17.06.2017 ob 13:02
Zbornaya Komanda saj slabse ne more koncati kot je Shved ali?Ta bo verjetno kmalu dovolj dober ,le se za Tsmoki-je iz Minska.Drugace pa komentar napa11 je vse povedal o igri realah.Trener isto morak oditi.
krkuščekov
# 17.06.2017 ob 11:23
Real se je mučil že zadnje že od zadnjega dela Evrolige. Laso niti nima pogruntanega sistema. Obramba je bila na trenutke čist out. V napadu niti Carrollu ne pripravijo čistega meta. Jim je zmanjkalo energije ja, samo tudi Laso mora prevzet odgovornost.
veteraninsin
# 17.06.2017 ob 20:12
Real mora na remont, to je dejstvo. nekaj fantov je obteženih z leti, antipatičnostjo in z lovorikami, zato ni takega motiva ....tudi tempiranje forme ni bilo optimalno.
O Dončiču izgubljati besede, je brez veze, ker je fant v sezoni NAPREDOVAL nenormalno in mogoče je zanj še bolje, da se je tako izteklo.

Najbolj me fascinira moč, koncntraciija kakovosti v Španiji in Turčiji, res neverjetno. Pri čemer je % tujcev pri Turkih izdatnejši, pa še nosilci so....mega lige
jasej1
# 17.06.2017 ob 19:18
Kar mirno, Dončić ima za sabo praktično prvo resno sezono. Ni še navajen takšnega ritma in kdor je mislil, da bo zdržal do konca na res visokem nivoju, se je pač motil. Je pa rahel padec bil pričakovan.

Sedaj se mora dobro spočiti, je pa do priprav na EP še dovolj časa. Sem prepričan, da nam bo zelo koristil, ne moremo pa še od njega pričakovati 15 točk na tekmo. Motor ekipe bo še vedno Dragić, pričakujem, da bosta strelsko boljša od Dončića še vsaj Prepelić in Vidmar, ki imata za sabo odlično sezono.
Fs
# 17.06.2017 ob 15:59
dadinho10

Treba je spočit nosilca igre, ko boš pogledal kakšno tekmo, boš morebiti razumel.
bostbart
# 17.06.2017 ob 10:29
In potem pričaujete čudeže na EP-ju od čudežnega dečka. Če v Realu daje po 2 točki na tekmo, koliko mislite da lahko naredi v slovenski reprezentanci letos?