Trener Fenerbahčeja Željko Obradović je v drugem polčasu večkrat izgubil živce. Foto: EPA
Sergio Llull in Bobby Dixon
Sergio Llull je bil najzaslužnejši za preobrat v drugem delu. Foto: EPA

Turki so začeli sijajno, zelo natančni so bili pri metih za tri točke, Luigi Datome je nanizal devet točk v prvi četrtini, ki jo je Fenerbahče zanesljivo dobil (18:28).

Gostitelji, ki so bili pod velikim pritiskom, so se zbrali na začetku druge četrtine. 16-letni Dončić je dosegel štiri točke v seriji 14:0. Turki kar pet minut niso dosegli niti točke in Real je povedel z 32:28. Prvi polčas je Fenerbahče končal z osmimi zaporednimi točkami, Jan Vesely je do odmora (36:45) prispeval 12 točk.

Llull blestel v drugem polčasu
V 25. minuti je Sergio Llull zadel trojko in takrat se je končno razigral. Tudi Gustavo Ayon in Felipe Reyes sta pridno polnila koš gostov. Real je strnil obrambo, v tretji četrtini je dopustil le deset točk.

Na začetku zadnje četrtine je Llull zadel dve trojki za vodstvo s 66:61. Bobbyju Dixonu je pet minut pred koncem še uspelo izenačiti (66:66), nato pa so gostitelji z delnim izidom 10:0 odločili srečanje in ga na krilih sijajnega Llulla (17 točk) mirno pripeljali do konca.

"To je res velika zmaga, zmaga srca. V drugem polčasu smo prikazali pravo igro, žoga je hitro zaokrožila," je bil zadovoljen trener Pablo Laso, ki se je po petih porazih v Evroligi že naposlušal kritik. Real bo naslednji teden gostoval v Münchnu.
Štiri točke Blažiča
V skupini B je Jaka Blažič v dresu Laborala Kutxe slavil visoko zmago nad Limogesem (92:56). Blažič je v 16 minutah prispeval štiri točke, šest skokov in dve podaji.

Dragić poražen s Himkijem v Beogradu
Drugi slovenski košarkar Zoran Dragić je s Himkijem gostoval pri Crveni zvezdi in izgubil z 91:95. Dragić je v 22 minutah ob metu iz igre 4/8 dosegel 14 točk. Najzaslužnejši za zmago Beograjčanov je bil Maik Zirbes, ki je ob metu iz igre 9/12 v statistiko vpisal 27 točk.

EVROLIGA

8. KROG

Skupina A

REAL MADRID - FENERBAHČE
80:73 (18:28, 18:17, 20:10, 24:18)
Llull 17, Ayon 15, Reyes 13, Carroll 8, Taylor in Rodriguez po 7, Dončić 6 (1/2 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 17 minutah, Hernangomez 4, Nocioni 3; Vesely 20 in 7 skokov, Dixon 15, Datome 9, Slukas 8, Bogdanović 7, Antić in Kalinić po 5, Yurtseven 4.