Takole je Paul Pierce v zadnjem napadu blokiral met Kyla Lowryja. Foto: Reuters
Dallas je moral v teksaškem derbiju v sedmi tekmi le podpisati predajo. Foto: Reuters
Manu Ginobili je prispeval 20 točk. Foto: Reuters

Tako kot prva nosilka na Vzhodu Indiana je tudi prvopostavljeni Zahodne konference San Antonio na odločilnem obračunu nadigral svojega nasprotnika. Spursi so odpravili Dallas s 119:96. Vse do zadnje sekunde je bilo dramatično v Torontu, kjer je Brooklyn slavil s 104:103.

Junak srečanja je bil 37-letni veteran Paul Pierce, ki je v zadnjem napadu blokiral met Kyla Lowryja. "Bil sem na pravem mestu ob pravem času. Videl sem, da je prebil obrambo in se dvignil v zrak. Skočil sem tudi jaz, dal roko na žogo - konec tekme," je povedal Pierce, ki v drugem polčasu ni dosegel niti točke, a mu je vseeno pripadla poteza večera.

Netsi so vodili večino tekme, nekaj več kot šest minut pred koncem za deset, vendar so jih Raptorsi v zaključku ujeli. Kljub temu so v zadnje pol minute šli gostje s prednostjo treh točk. Toronto se je dvakrat približal na točko zaostanka in pri izidu 104:103 po nespretnem izvajanju avta Shauna Livingstona dobil žogo šest sekund pred koncem. Po minuti odmora je žogo pričakovano vzel prvi strelec srečanja Lowry (28 točk), toda pričakal ga je "The truth" (Resnica) Pierce.

Ob Lowryju sta se pri Torontu izkazala Amir Johnson z 20 točkami in 10 skoki ter DeMarc DeRozan, ki je prispeval 18 točk. Pri Brooklynu je bil s 26 točkami najučinkovitejši Joe Johnson, ki je v zadnji četrtini dosegel 13 točk. Marcus Thornton jih je vknjižil 17, Kevin Garnett pa 12 ob 11 skokih. Netsi bodo v torek odprli konferenčni polfinale proti Miamiju.

Spursi že ob polčasu vodili za 22
San Antonio je na krilih velike trojke Parker-Duncan-Ginobili, ki je prispevala več kot polovico točk, brez večjih težav premagal Dallas, ki je že na polčasu zaostajal za 22 točk. Prednost v San Antonia v tretji četrtini je znašala že 31 točk. Tony Parker je ob metu 11/19 dosegel 32 točk, Manu Ginobili jih je prispeval 20. 16 točk je vknjižil Danny Green, eno manj pa Tim Duncan in Kawhi Leonard. Dirk Nowitzki je srečanje končal z 22 točkami in 9 skoki.

Prvi krog končnice je postregel s petimi obračuni, ki so se končali s sedmimi tekmami. Rekordnih 23 tekem se je končalo z razliko petih točk ali manj. Prejšnji rekord v katerem koli krogu končnice v zgodovini Lige NBA je bil 18.