Tim Duncan je dosegel že 144. dvojni dvojček v končnici, več jih ima le še Magic Johnson. Foto: Reuters
Memphis - San Antonio
Tony Parker se je nekajkrat poigral z domačo obrambo. Foto: Reuters

Spursi bodo imeli v ponedeljek priložnost za "metlo" in tako prvič ponoviti dosežek iz leta 2007, ko so se v veliki finale prav tako prebili brez poraza. Gostitelji so tekmo odlično odprli in v prvi četrtini povedli s kar 29:11, ampak jih je nato San Antonio vztrajno lovil in prvič na tekmi povedel v zadnji četrtini. Memphis je imel priložnost za zmago v zadnjih sekundah rednega dela, a se je ta po zgrešeni priložnosti Mika Conleyja končal s 86:86.

Popovich: Znova mu je uspelo
V podaljšku je nato na sceno stopil 37-letni veteran Tim Duncan in dosegel prvih pet točk. Duncan je najstarejši igralec tega obračuna, a je kljub temu tudi tokrat prispeval odločilni delež v 44 minutah. Dodal je še 10 skokov, pet podaj in blokiral dva meta. "V podaljšku nas je rešil že prejšnjič, tokrat pa mu je znova uspelo. Zato ga vsi označujejo za enega največjih vseh časov. Neverjeten je," je dejal njegov trener Gregg Popovich.

Prvi domači poraz Memphisa v končnici
Prvi strelec tekme je bil sicer Tony Parker, ki je tekmo končal s 26 točkami, Manu Ginobili pa je s klopi dodal 19 točk. Memphis je prvič v letošnji sezoni izgubil domačo tekmo v končnici, najboljši njihov strelec je bil Conley z 20 točkami. San Antonio je izgubil kar sedem žog več (10:17), a dobil skok (48:50), iz igre pa metal kar 50-odstotno.

Liga NBA, končnica, konferenčni finale
VZHOD, nedelja:

INDIANA (3) - MIAMI (1) 1:1

ZAHOD:
MEMPHIS (5) - SAN ANTONIO (2) 0:3
93:104 (29:13, 15:27, 21:24, 21:22) - po podaljšku
Conley 20, Gasol 16 in 14 skokov, Pondexter 15, Randolph 14 in 15 skokov, Allen 12, Prince in Bayless po 7, Arthur 2; Parker 26, Duncan 24 in 10 skokov, Ginobili 19, Splitter 11, Bonner
8, Diaw 7, Leonard 4, Green 3, Neal 2.

V odebeljenem je skupni izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.