Stephen Curry je zadel le eno trojko iz sedmih posksuov. Na parketu je bil 19 minut. Veliko vprašanje je, če bo v tej seriji še lahko igral. Foto: EPA
Draymond Green in Trevor Ariza
Draymond Green je začel veliko serijo Bojevnikov v tretji četrtini, Houston ni imel nobenega odgovora. Foto: EPA
Klay Thompson
Klay Thompson je zadel sedem trojk in enajstih poskusov. Foto: EPA
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je bil nerešljiva uganka za Grizlije. Foto: Reuters
Kyrie Irving in LeBron James
Kyrie Irving in LeBron James sta bila najboljša posameznika Clevelanda, ki je pometel z Detroitom. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Isaiah Thomas je prispeval levji delež k zmagi Bostona nad Atlanto in izenačitvi serije na 2:2. Foto: Reuters
Curry si je v Houstonu poškodoval koleno

Aktualni prvaki so z 21 trojkami postavili nov rekord končnice. Klay Thompson (23 točk) je bil sedemkrat natančen izza črte.

Scott ni več trener Lakersov
Vodstvo Los Angeles Lakers je odločilo, da ne bo podaljšalo sodelovanja s trenerjem Byronom Scottom, ki je podpisan pod najslabšo sezono v zgodovini franšize, saj je zbral zgolj 17 zmag in 65 porazov. "Radi bi se zahvalili Byronu za vloženo delo, predanost in vdanost v zadnjih dveh letih, toda odločili smo se, da je v tem trenutku najboljša sprememba," je povedal generalni direktor Mitch Kupchak in dodal, da so jezerniki že začeli iskanje novega stratega. Scott je v dveh letih z Los Angelesom zmagal le na 38 tekmah, izgubil jih je 126.

Curry, ki je izpustil drugo in tretjo tekmo v tej seriji zaradi poškodbe desnega gležnja, si je v drugi četrtini poškodoval koleno. Med odmorom se je ogreval, a je še pred začetkom drugega polčasa odšel v garderobo in se ni več vrnil. V ponedeljek ga čaka slikanje kolena. Veliko vprašanje je, kdaj se bo lahko vrnil na parket.
Green začel serijo, nadaljeval pa Thompson
Rocketsi so držali priključek do odmora (56:56), v tretji četrtini (20:41) pa niso imeli odgovora na serijo trojk Warriorsov. Draymond Green je bil dvakrat zapored natančen izza črte, nato pa je še zabil za prvo občutnejše vodstvo gostov (65:74). Thompson je nato trikrat zadel za tri točke, uspešen je bil še Harrison Barnes in po 36 minutrah igre je bila tekma odločena (76:97). Večji del zadnje četrtine so igrali rezervisti, prednost Golden Stata pa je le še naraščala.
Harden ni bil pri metu
Houston, ki je dobil dramatično tretjo tekmo v Toyota Centru, je zadel le pet trojk iz 27 poskusov. James Harden ni imel svojega dne (4/13 iz igre), še najbolj razigran je bil Dwight Howard z 19 točkami in 15 skoki.
Spursi že v polfinalu Zahoda
San Antonio je na četrti tekmi gladko odpravil Memphis (95:116) in se s 4:0 v zmagah prebil v polfinale Zahoda, kjer se bo zelo verjetno srečal z Oklahomo. Grizliji so že tretjič prejeli "metlo" s strani Spursov, z 0:4 so izgubili tudi v prvem krogu leta 2004 in v finalu Zahoda leta 2013.

Tekma v Fedex Forumu je bila v drugi četrtini za 20 minut prekinjena zaradi izpada električne energije. Ob polčasu so imeli Spursi le dve točki naskoka (45:47). V tretji četrtini je San Antonio z delnim izidom 15:2 povedel za 15 točk (53:69). Na začetku zadnje četrtine je bilo po košu in prostega meta Davida Westa vse odločeno (70:92) že devet minut pred koncem.

Blestel je najboljši obrambni igralec Lige NBA Kawhi Leonard, ki je prispeval 21 točk (6/10 iz igre, 2/2 za tri). Tony Parker je odlično razigral soigralce in dodal 16 točk, dvojni dvojček je dosegel LaMarcus Aldridge (15 točk in 10 skokov). Memphis je bil nemočen, saj sta manjkala poškodovana Marc Gasol in Mike Conley.

Gregg Popovich je že devetič "pometel" s tekmeci v končnici in s tem postal rekorder med trenerji, osemkrat je to uspelo legendarnemu Philu Jacksonu.

Vzhod, 1. krog:

BOSTON (5) - ATLANTA (4) 2:2
* 104:95 (24:21, 22:27, 24:25, 22:19)
Thomas 28, Smart 20, Turner 17, Jerebko 16 (10 skokov), Crowder 12, Johnson 9, Sullinger 2; Millsap 45 (13 skokov), Teague 13, Korver 10, Schroder 7, Muscala 6, Bazemore in Horford po 5, Scott 4.
* - po podaljšku

Detroit (8) - CLEVELAND (1) 0:4
98:100 (28:25, 24:28, 26:28, 20:19)
Morris 24, Harris 23 (13 skokov), Drummond 17 (11 skokov), Jackson 13 (12 podaj), Caldwell-Pope 9, Johnson 5, Blake 3, Baynes in Tolliver po 2; Irving 31, James 22 (11 skokov), Smith 15, Love (13 skokov) in Dellavedova po 11, Thompson in Jefferson po 5.

95:116 (19:25, 26:22, 21:37, 29:32)
Stephenson 26 (11/19 iz igre), Randolph in Barnes po 15, Carter 14 (4/4 za tri), Andersen 7 in 13 skokov, Farmar in Allen po 6, Green 4, Munford 2; Leonard 21, Parker 16, Aldridge 15, West 11, Mills 9, Marjanović in Simmons po 8, Duncan, Diaw in Ginobili po 7, Anderson 5, Green 2.

HOUSTON (8) - GOLDEN STATE (1) 1:3
94:121 (29:29, 27:27, 20:41, 18:24)
Howard 19 in 15 skokov, Harden 18 (4/13 iz igre), 10 podaj in 7 skokov, Beasley 17, Brewer 10, Terry 9, Motiejunas in Ariza po 8, Beverley in Harrell po 2, Capela 1; Thompson 23 (7/11 za tri), Iguodala 22, Green 18, Barnes 12, Livingston 9 in 9 podaj, Speights in Barbosa 7, Bogut in Curry (2/9 iz igre, 1/7 za tri in 5 izgubljenih žog v 19 minutah) po 6, Clark 5, Rush in Ezeli po 3.