Tim Duncan je v prvem počasu dosegel 21 od svojih 27 točk. Spursi so samo v prvem delu dosegli 40 točk v raketi. Toliko jih je Oklahoma z Ibako dovolila v povprečju na celotni tekmi. Foto: Reuters
Manu Ginobili
San Antonio je premagal Oklahomo prvič v sezoni. Foto: Reuters

38-letni veteran je Thunderjem že do polčasa nasul 21 točk in bil na koncu s 27 točkami prvi strelec Spursov, ki so bitko v raketi dobili kar s 66:32. Manu Ginobili je dodal 18 točk, Kawhi Leonard in Danny Green pa po 16. Tony Parker ni kazal sledi poškodbe kolena in je v 36 minutah vknjižil 14 točk in 12 podaj.

Durant in Westbrook popustila v zadnji četrtini
Pri Oklahomi sta več kot polovico točk dosegla Kevin Durant (28) in Russell Westbrook (25). Usodna pa je bila obrambna odsotnost Ibake, ki je zaradi poškodbe najbrž že končal sezono.

Spursi so že na začetku nakazali, kako se bodo lotili tekmeca. Soigralci so z žogami zalagali Tima Duncana, ki je ob metu 6/7 že v prvi četrtini prispeval 12 točk. Ob polčasu je bila prednost San Antonia osem točk.

Westbrooku in Durantu, ki sta v tretji četrtini dosegla 21 od 23 točk in držala priključek Thunderjev, so v zadnji četrtini pošle moči. Udarni dvojec Oklahome je v zadnjih 12 minutah prispeval le 7 točk. Do izraza je prišla daljša klop Spursov.

Pečat pustila tudi nekdanja igralca Olimpije
Svoje sta dodala tudi nekdanja košarkarja Uniona Olimpije Aron Baynes in Danny Green. Baynes je v igro vstopil ob koncu tretje četrtine in takoj izsilil izgubljeno žogo Westbrooka in nato še Reggija Jacksona. Green je izza črte metal 4/5.

San Antonio je dosegel prvih šest točk v zadnji četrtini in pobegnil na dvomestno prednost. Razlika je narasla tudi na 21 točk. Spursi so imeli na koncu met iz igre 58-odstoten. Oklahomo so, zanimivo, premagali prvič v sezoni.

V noči na sredo bo druga tekma finala Vzhoda med Indiano in Miamijem. Prvi obračun je dobila Indiana.