Preobrat za zmago 72:70 sta zrežirala Smiljan Pavić in Boris Jeršin. Po zaostanku desetih točk je Pavić (15 točk, 8 skokov) dosegel pet zaporednih točk, Jeršin pa je z dobrih osmih metrov in čez roke Matica Rebca 18 sekund pred koncem zadel trojko od table, kar so bile njegove prve točke na tekmi, s čimer je zaostanek znižal na 69:67. Na drugi strani je bil Miha Fon uspešen le pri prvem prostem metu, sekundo in 61 stotink pred koncem pa je Jeršin zadel še eno trojko in izid poravnal na 70:70. Po minuti odmora so imeli košarkarji Rogaške priložnost, da vsaj poskusijo z metom na koš, a jim ni uspelo pravočasno spraviti žoge v polje. Kar ni uspelo gostom, je po novi minuti odmora domačinom. Jeršin je mimo blokade stekel na desno krilo ter s polrazdalje, znova čez roke Rebca, ob zvoku sirene matiral nasprotnike za peto zmago Šenčurjanov v tej sezoni Lige Telemach.

"Na koncu, ko smo vsi mislili, da se nahajamo v nerešljivi situaciji, so fantje dokazali, da ne popuščajo do zadnje sekunde, naša ekipa pa se je dokopala do zmage z neverjetnima metoma. Čestitke fantom za vztrajnost, borbenost in željo v zadnjih treh minutah. Zahvalil bi se tudi domačim navijačem, ki so nas prišli podpret v res velikem številu," je povedal trener gorenjske zasedbe Igor Kešelj.

Šenčur je zdaj edini neporažen, saj so bili igralci škofjeloškega LTH Castingsa neuspešni v Domžalah. Helios je na uvodu zadnje četrtine vodil za 13 točk (59:46), a nato znova doživel padec. Borbeni in trdoživi Škofjeločani so se vrnili v igro in v zadnjih sekundah vodili z 68:67, pri čemer so imeli še napad. Po njihovi slabi podaji je domžalsko čast sekundo pred koncem rešil Hugh Robertson (14 točk). Trener Heliosa Gašper Okorn: "Ni izgovorov, toda prvič lahko rečem, da smo bili mi strahovito utrujeni. Na drugi strani so bili gostje samozavestni in imeli so priložnost, da nas kaznujejo. Sreča gor, sreča dol, zadnji met... To je za nas zelo pomembna zmaga, ki nam vliva energije in volje. Mislim, da so si jo igralci krepko zaslužili."