Jordan Clarkson je bil najboljši strelec tekme s 25 točkami, zadel je štiri trojke. Foto: Reuters
Stephen Curry in Kobe Bryant
Kobe Bryant, ki je konec novembra objavil, da bo končal bogato kariero, je dobil zadnjo tekmo proti Stephu Curryju. Foto: Reuters
Curry je na zadnjih petih tekmah vedno presegel mejo 30 točk. Tokrat je bil popolnoma razglašen. Izgubil je štiri žoge in zgrešil kar devet trojk. Foto: Reuters

Narobe svet v Staples Centru. Še legendarni navijač Jack Nicholson se je nasmejal, saj res prav nihče ni pričakoval zmage zadnjeuvrščene ekipe Zahoda, ki ima najslabši izkupiček v bogati zgodovini kluba (13 zmag in 51 porazov). Razlika v odstotkih zmag pred tekmo je bila 72,7, kar je največja razlika v zgodovini Lige NBA, ob kateri je slabše moštvo premagalo boljšega.

Curry in Thompson skupaj zadela le eno trojko
Motivirani izbranci Byrona Scotta so prikazali predstavo sezone, prvaki iz Oaklanda pa so bili neprepoznavni. Zadeli so le štiri trojke v 30 poskusih. Stephen Curry je prispeval 18 točk, zadel je le eno trojko, poskusil pa je desetkrat. Le še Klay Thompson je presegel mejo desetih točk (15; 0/8 za tri).
Lakersi so dobesedno leteli po parketu. Jordan Clarkson je bil najboljši strelec srečanja s 25 točkami. Novinec D'Angelo Russell, ki je eden največjih upov kluba za naslednje sezone, je zadel tri trojke in prispeval 21 točk. Kobe Bryant se je veselil najbolj sladke zmage v poslovilni sezoni, dosegel je 12 točk.
Russell poskrbel za prednost Jezernikov
Curry je že v 2. minuti zadel svojo edino trojko na srečanju in takrat prav nič ni kazalo, da bo imel v nadaljevanju tako slab strelski večer. Lakersi so prevzeli pobudo sredi druge četrtine, ko je Russell zadel tri trojke zapored in dvignil navijače na noge (39:31). Razigrala sta se tudi Clarkson in Julius Randle, z delnim izidom 9:0 so Lakersi povedli s 56:44 in na odmor odšli z enajstimi točkami naskoka (60:49).

Clarkson, Young in Huertas neustavljivi
Steve Kerr je skušal na vse načine prebuditi svoje varovance, ki so predtem zadnjič izgubili v Portlandu 19. februarja. S serijo 6:0 se se približali (65:57) in Scott je takoj vzel minuto odmora. Sijajni Clarkson je zadel dve trojki zapored, tudi Nick Young in Marcelinho Huertas sta imela odličen večer. Warriorsom nikakor ni uspelo zadeti izza črte, tudi lahka polaganja so zgrešili. Po treh četrtinah so bili še v igri za zmago (84:73).

Na začetku zadnje četrtine je Young zadel dve trojki, Huertas pa je dvakrat polagal (95:79). Po zabijanju Clarksona je na semaforju pisalo neverjetnih 101:83, Kerr je izgubil živce in prejel tehnično napako, nato pa je pet minut pred koncem v igro poslal rezerviste in se sprijaznil s šestim porazom v letošnji sezoni.
Do konca rednega dela Warriorsi še 15-krat doma
Warriorse čaka težko delo pri lovu za rekordom Chicaga iz sezone 1995/96, ko so Bullsi dobili kar 72 tekem. Izmed zadnjih 21 tekem, bo Golden State kar 15-krat igral v Oracle Areni. Trikrat se bodo prvaki do konca rednega dela srečali s San Antoniom.

Dragić prvi strelec Miamija
Miami je drugič zapored opravil s Philadelphio, tokrat je bilo 103:98. Goran Dragić je 23 točkam (met 9/15) dodal še 8 skokov in 5 podaj. Prav toliko točk je prispeval Dwyane Wade, 14 točk, 13 skokov in 7 blokad pa je vknjižil Hassan Whiteside. Miami je zadnjih deset minut dobil z izidom 30:19.

Nedeljske tekme:
LA LAKERS - GOLDEN STATE 112:95
Clarkson 25 (10/21 iz igre, 4/6 za tri), Russell 21, Young in Bass po 13, Randle (14 skokov) in Bryant (4/14 iz igre, 0/5 za tri) po 12, Huertas 10 in 9 podaj, Nance 4, Hibbert 2; Curry 18 (1/10 za tri), Thompson 15 (0/8 za tri), Green 9 in 10 skokov, Livingston, Clark in Barbosa po 8, McAdoo 7, Varejao 6, Rush in Barnes po 5, Bogut 4, Speights 2.

MIAMI - PHILADELPHIA 103:98
Dragić 23 (9/15), 8 skokov in 5 podaj v 38 minutah, Wade 23, Whiteside 14, 13 skokov in 7 blokad; Smith 21, Landry 18.

MILWAUKEE - OKLAHOMA CITY 96:104
Antetokounmpo 26, 12 skokov in podaj, Parker 26, Middleton 18; Durant 32, 12 skokov in 8 podaj, Kanter 18 in 12 skokov, Westbrook 15, 11 podaj in 10 skokov.

MEMPHIS - PHOENIX 100:109
Conley 22, Barnes in Green po 17; Booker 27 in 9 podaj, Len 19 in 16 skokov, Teletović 18.

DENVER - DALLAS * 116:114
Faried 25 in 20 skokov, Barton 20; Nowitzki 30, Lee 18 in 12 skokov.

DETROIT - PORTLAND 123:103
Jackson 30, Morris 19; Lillard 26, McCollum 22.

TORONTO - HOUSTON 107:113