Gostitelji so dobili vse četrtine, prednost se je vseskozi povečevala. Ob odmoru so izbranci Jurice Golemca vodili že z 49:32. Domžalčani so v zadnji četrtini zmogli le 11 točk. Za domače sta Lance Harris in Marjan Čakarun dosegla po 13 točk, pri Domžalčanih pa Miha Fon 16, Urban Durnik pa 15.
Ferme: Ključ do uspeha je obramba
"Čestitke našim igralcem za odlično osredotočenost in prikazano energijo na tej tekmi. Ekipa Heliosa ima veliko težav z visokimi košarkarji, kar nam je uspelo izkoristiti in zasluženo smo zmagali," je pojasnil trener Jurica Golemac.

Tadej Ferme je dodal: "Dosegli smo pomembno zmago, saj so nam nasproti stali tekmeci tako v državnem prvenstvu kot tudi v Ligi ABA 2. Po porazu v Rogaški Slatini smo obračun vzeli skrajno resno. Pokazali smo svojo čvrstost in ekipno igro. Ob tem je veliko odprtih metov ostalo nerealiziranih, a ključ do uspeha je bila igra v obrambi. Prejeli smo majhno število točk, tako moramo igrati tudi v prihodnje. Z zmago ostajamo edina neporažena ekipa regionalnega tekmovanja, kar je za nas dobra novica, saj si ob uvrstitvi v končnico tam želimo tudi prednosti domačega igrišča. Res je, da imamo zdaj nekoliko prednosti pred zasledovalci, a to v tem trenutku ne pomeni nič. Sezona je še dolga, našo igro moramo nadgrajevati iz tekme v tekmo."

Poraz Rogaške v Beogradu
Košarkarji Rogaške so na gostovanju pri beograjski ekipi Dynamic izgubili s 74:91. Rogaška se je tekmecev držala do sredine tekme, ko je imela še znosen zaostanek, slabša tretja četrtina pa je odnesla možnosti za preobrat. Najbolj razpoloženi pri Rogaški so bili Rashun Davis s 14 točkami, 13 jih je dodal Marko Pajić, 12 pa Obrad Tomić.

V naslednjem krogu bo Sixt Primorska 31. oktobra gostila ekipo Lovćen 1947 Cetinje, isti dan pa bo Helios Suns doma gostil še tretjega slovenskega člana lige Rogaško.