Miha Lapornik je bil z 22 točkami (iz igre 8/15, od tega trojke 3/6) najboljši strelec večera, ob tem pa je imel še štiri skoke in dve podaji. Foto: www.alesfevzer.com

Sedem trojk Olimpije v prvem polčasu
7. november 2018 ob 18:29,
zadnji poseg: 7. november 2018 ob 20:35
Ljubljana - MMC RTV SLO

Petrol Olimpija je v Stožicah vso tekmo lovila Neptunas in prišla na šest točk zaostanka, a preobrata ni zmogla. Vodilna ekipa litovskega prvenstva je bila boljša z 88:97.

V 24. minuti tekme 5. kroga Lige prvakov je Neptunas povedel s 56:74. Olimpiji je zaostanek uspelo občutno znižati (80:86), v finišu pa je bila premalo zbrana za preobrat. Prvi strelec tekme je bil Miha Lapornik z 22 točkami. Olimpijo je spet pokopala zelo slaba obramba (že do polčasa je prejela 56 točk), izgubila je tudi skok (26:38). Organizator igre Scottie Reynolds se je vrnil po poškodbi, vendar še ni pravi in je igral le dobrih enajst minut.

V uvodu razpoložen samo Lazić
Petrol Olimpija je pred 500 gledalci dvoboj začela s peterko Špan, Sanon, Lazić, Jones in Radulović, ki ga je po petih minutah zamenjal Begić. V uvodu je bil vroč le Aleksandar Lazić, ki je v dobrih šestih minutah dosegel osem točk. Olimpija je bila uspešna pri metih za tri točke (v prvih 20 minutah 7/13), tudi izgubljene žoge ji niso predstavljale težave (4), toda spet je pozabila na obrambo in gostje so 50 točk dosegli že po 18 minutah.

Ob polčasu 9 točk prednosti za goste
V 12. minuti je Tomas Delininkaitis, ki je bil na koncu najboljši strelec Neptunasa (20) s štirimi točkami v enem napadu poskrbel za vodstvo 19:33, ob njegovi deveti točki pa je bilo že 21:38. Olimpija se je pod taktirko Mihe Lapornika (11 točk v prvem polčasu) prebudila v napadu in s sedmimi zaporednimi točkami vzpostavila ravnotežje. Blaž Mesiček je z zabijanjem poskrbel za končni izid polčasa 47:56.

Z nizom 10:0 Olimpija prebudila gledalce
V tretji četrtini so si gostje iz Klaipede po delnem izidu 0:7 spet priborili 17 točk prednosti in malo pozneje vodili tudi za 18 (56:74). A Olimpija je imela še en preblisk: Lapornik je s prodorom zaokrožil niz desetih Olimpijinih točk brez odgovora tekmeca za znižanje na 66:74. Na polovici zadnje četrtine je Blaž Mesiček s svojo 16. točko zadel met s polrazdalje in znižal na 80:86. Zadnjo besedo je imel spet Neptunas: koš Gitisa Masiulisa in zabijanje Jeraia Granta sta mu prinesla varnih deset točk zaloge, Olimpija pa je delala preveč napak, da bi lahko upala na uspeh. Je pa res, da časa za pripravo ni bilo, saj so gostje v Ljubljano prispeli prej kot Olimpija iz Podgorice.

Tigri ostajajo neporaženi
V sedmem krogu Lige Aba2 sta od treh slovenskih moštev zmagali Sixt Primorska, ki ostaja edina neporažena ekipa v ligi, ter Rogaška, ki na domačem parketu še ne pozna poraza. Neuspešen je bil Helios Suns. Sixt Primorska je drugo tekmo zaporedoma dobila v zadnjih minutah. Na gostovanju v Mostarju je zadržala nalet Zrinjskega in slavila s 63:66. Ključna je bila tretja četrtina (10:22) in odlična igra Lancea Harrisa (skupaj 17 točk) v zaključku tekme. Rogaška je bila doma boljša od Sutjeske iz Nikšiča s 95:81, Helios pa je v Cetinju doživel četrti poraz v zadnjih petih tekmah v ligi Aba2 in skupno petega v sedmih krogih. Lovčen je slavil z 79:58.

LIGA PRVAKOV – SKUPINA D, 5. krog:
PETROL OLIMPIJA – NEPTUNAS
88:97 (17:24, 30:32, 21:24, 20:17)
500; Lapornik 22, Mesiček 16, Begić 14, Lazić 10, Špan 8, Bubnić 7, Reynolds 5, Šamanić in Sanon po 3, Radulović, Rebec; Delininkaitis 20, Granti in Masiulis po 16.

# 07.11.2018 ob 19:49
Pa kaj ste naredili s to OLIMPIJO ? Včasih ponos, sedaj pa samo še bleda senca .
piresica
# 07.11.2018 ob 20:51
Marsikaj v igri Olimpije razumem , da so mladi igralci brez izkušenj in da delajo napake . Ne razumem pa zakaj Olimpija vsako tekmo začne zaspano , dolgočasno , nezainteresirano , v obrambi vedno za mujajo , kot da bi imeli svinec na nogah . Ta mladina bi morala gristi in leteti po igrišču celo tekmo . Ko nasprotnik pobegne za 20 pik je tekma več ali manj odločena . Res si želim Sagadina ali Zdovca na klopi Olimpije
Ninja007
# 07.11.2018 ob 19:54
Ja sodniki so krivi da so po 3/4 dobil 80 pik
nofx_7
# 07.11.2018 ob 18:41
Včasih se človek vpraša, kako lahko negdo tako obupno komentira, če to dela že 20 let. Komentiranje v stilu enega in edinega pametnjakoviča, spoštovanega Kukovice. Grozno.
alexsij
# 07.11.2018 ob 18:56
Kukovica je neverjetno slab komentator, prosim če se nas v bodoče usmilite in komentira kdorkoli drug :)
aka29
# 07.11.2018 ob 18:52
Rebec igra, Badžim pa na tribuni. Martič in Lisac, prosim, da se izpišeta.
piresica
# 07.11.2018 ob 19:53
Sredi Ljubljane sodijo sodniki v korist Litovske ekipe .
Ocelot
# 07.11.2018 ob 21:13
Pa še nekaj ... Lisac in Martič sta jamrala, da ekipa nima podpore iz tribun. Podpora je včasih bila ena najboljših v Evropi, sam sem hodil v 90h v Tivoli, ki se kar tresel od navijanja, podobno je bilo, ko je Olimpija začela nastopati v Stožicah. A s stagnacijo kluba oziroma bolje rečeno padanjem le tega v brezno so začeli odhajati tudi gledalci. Niso več čutili povezave s klubom, ki je vsako leto zamenjal praktično celo ekipo, vsako leto rezal proračun in nižal pričakovanja. Včasih smo komaj čakali tekme Olimpije v Euroligi ali celo Evropskem pokalu, ki ga je Olimpija enkrat tudi dobila. Danes pa Olimpija dobiva wild carde za tretjeligaško evropsko tekmovanje, v katerem pa je povsem nekonkurenčna.
Zato se, gospodje, ne čudite pomanjkanju navijaškega entuziazma. Ljubljančani imamo zelo radi košarko in Olimpijo, to smo že dokazovali in srčno upam, da tudi še bomo enkrat v prihodnosti. A najprej potrebujemo kanček upanja na lepšo prihodnost. In to ne upanja, ki govori o leporečenju o "zmanjševanju dolga", "urejevanju in sanaciji kluba" in podobno. Ne. Za navijače je pomembna pripadnost igralcev klubu, borbenost na parketu, igra, ki ima rep in glavo in, najpomembneje, uspehi na parketu. In nič, prav nič od tega ni letos, pa kaj letos, že 10 let, videti v Stožicah.
mr.annonymus
# 07.11.2018 ob 20:32
Glej, povsem preprosto je. Ko zacnes enkrat zategovati pas, ne vlagas v igralce (poglejte budgete velikih ekip v evropi), potem drugace ne more biti. Razen, ce bi pokasiral ekipo velikih talentov iz mladinske selekcije, kar je pa izredno redko.

Ekonomicno gledano je logicno, da je potrebno zategniti pas in sparati. Prakticno gledano pa pahnes ekipo v sivino. Mene res zaboli, ko se spomnim, kako sem se s starsi na smrt skregal, da sem lahko gledal olimpijo (se v Hala Tivoli). Se spomnite, kaj je delala Olimpija pod Mohoricem? Takrat so bili zame ena najbojsih ekip. Zdaj vam pa ne znam nasteti treh igralcev.
piresica
# 07.11.2018 ob 19:22
Martič bi moral iti na usposabljanje k Zdovcu ali Sagadinu !!!
RAZOČARAN
# 07.11.2018 ob 19:17
Samo tej amerikanosi, pri Olimpiji pa vsi skupaj, niso vredni pol bureka.
nomenestomen
# 07.11.2018 ob 21:59
Točno , ker se je pripeljalo “plačance”, ki jih hočejo prodati naprej za boljši denar! Sicer jim to trenutno ne uspeva najboljše.

Noben od telih z srcem ne igra za Olimpijo in pika!

In dejansko je Olimpija postala nezanimiva, tudi za sponzorje!

Še stoli ob igrišču so bili prazni, so raje v vipu žrli!

Obljube so bile nekaj, realno pa je, da po tv gleda olimpijo 100 ljudi, pa 200 mazohistov, ki so kupili karte, pa 300 ki so jih dobili gratis.

Če je to uspeh? Potem pa res groza....
oblaktom
# 07.11.2018 ob 20:31
Sramota!!

Pa kaj je ta Lisac obljubljal pred sezono mocno Olimpijo slo.igralce borbo za vrh!?

Wtf vse nas je nategnu po suhem!!

Da o Marticu ne govorim sarlatan.
Zdovca cimprej na klop!
rangerno1
# 07.11.2018 ob 19:20
Res zelo slabo. Da dobiš na domačem terenu 56 točk meji na retardiranost. Očitno je IQ res na nizki ravni, saj jim Martič ves čas govori, ampak njim ne kapne. Tudi karakterno kažejo dekliško podobo. Obrambe NI! To je sramota od igre. Če ne bi stekel met za tri točke, bi bilo že 25 točk razlike. Nič od igre!
sumtb
# 07.11.2018 ob 19:16
Kaj ti v Olimpiji mislijo da so v NBA in da jim ni treba igrati obrambe ? 56 točk do polčasa, svoje dni je pa Sagandin rohnel da so igrali slabo obrambo če je bilo na koncu tekme 65 točk na kontu.
nplot
# 07.11.2018 ob 22:02
Helios pa spet izgubljal 30 v aba 2, na koncu 20. Tam pa očitno sploh ne vedo, kaj počnejo. KATASTROFA. Rogaška in sixt pa z zmago. Čestitke
go keith go
# 07.11.2018 ob 20:56
Super. Uspeli so jih zaustavtti pod 100 tockami v domaci dvorani.
Bravo. Odlicna obramba.
Da jih ni sram vseh po vrsti se prikazati pred ljudi s taksno obrambo.
neskafe
# 07.11.2018 ob 20:08
Kam je zatavala olimpija... Petrol ji 2 milijona nakazuje, drugega sponzorja ko drzavnega tak ne dobijo...pa so se vedno na podnu...
nplot
# 07.11.2018 ob 18:59
Lisac raztura sceno. Kot pravi so vsi ostali slovenski klubi vaški. Hmmm
MiD
# 08.11.2018 ob 07:51
Nekateri še vedno živijo v prepričanju, da so Tivoli nekoč do zadnjega sedeža (stojišča) napolnili Ljubljančani. Pa ni tako, na tekme smo hodili iz vse Slovenije! Danes pa je meni povsem razumljivo, da gredo npr. gledalci iz Slatine in okolice na (odlično) tekmo Rogaške proti Sutjeski, kot pa da se vozijo v Ljubljano. Ali pa si tekmo ogledajo po TV.
Je pa res žalostno, da v skoraj pol milijonski Ljubljani z okolico ne niti tisoč ljubiteljev košarke, ki bi res podpirali klub.
conko
# 08.11.2018 ob 00:07
Tako slabo vodenega kluba kot je to letos s strani Lisca pomoje še ni bilo v Olimpijini zgodovini. Sramota kaj je naredil z enkrat večjim proračunom letos. Da ne govorimo kako se zatira Badžima samo zato, ker ga je pripeljala ''narobna'' uprava. Vse maslo veleuma Lisca.
samburin
# 07.11.2018 ob 22:46
Lisac vam je ugrabil Olimpijo!!!!
Semin
# 07.11.2018 ob 21:44
sramota,da je olimpija tako nekonkurencna v tretjerazrednem evropskem tekmovanju
lopez
# 07.11.2018 ob 21:18
Po domače, hodil si na tekme, ker je bilo to IN, ne zaradi košarke, ampak ker se je ponujal najvišji razred evropskega športa in si se počutil del nečesa
Afngunc
# 07.11.2018 ob 21:10
Piresica....Bravo se strinjam s tabo vsako tekmo zacnemo katastrofalno razlika gre na -15 potem pa lovimo celo tekmo ta zaostanek in to seveda ne gre.Tako malo bi bilo potrebno samo manjse korekcije in nagnat americane pa pripeljat res nekaj dobrega
kiliboy
# 07.11.2018 ob 20:34
Staram se. Kje so namreč časi, ko sem z veseljem hodil na tekme. Sedaj je to živa žalost. Pa sem optimist po duši, da ne bo pomote.
RAZOČARAN
# 07.11.2018 ob 20:29
Za tekme Olimpije, so drugorazredni sodniki še predobri, sama, po moje sodi še dosti nižje. S komentatorjem nisem v sorodu in ga ne poznam, za mene komentira dobro, le še premalo kritizira igralce s slabimi potezami. Čudi me, da je še toliko gledalcev v dvorani na predstave, ki jih kaže Olimpija. Od igralcev, bi pa takoj nagnal Bubniča, Radulovića in vse tri Amerikance.
Lesinar
# 07.11.2018 ob 20:21
Gasi mješalicu, motaj kablove
Afngunc
Groza
piresica
Kaj reči če ti nasprotnik v polčasu nasuje 56 pik . Obramba , obramba , obramba . Dokler ne bo Martič doumel , kako važna je obramba bo pač Olimpija izgubljala mednarodne tekme .
fiston
Olimpija : Neptunas
Afngunc
# 08.11.2018 ob 10:32
Tako je piresica americane nagnat,spana ohladit predvsem pa mu vzeti minute,begica razbremeniti ker pac ne more, lapornika nauciti igrati obrambo deugace naj sedi dodal bi se zamenjati trenerja ter prepovedati vstop liscu v dvorano
piresica
# 08.11.2018 ob 09:51
Globoko se strinjam s tistimi , ki trdijo ,da bi morali tote nekvalitetne američane nagnat . Američani bi morali ustvarjat glavno kvaliteto ekipo , ne pa da niso sposobni igrat niti slovenske lige . Felton in Jonson sploh nisla dorasla . Tretji pa vleče trajno poškodbo in tudi on ne bo nek presežek v ekipi . Napaka je tudi ta , da Begič igra tri tekme na teden . On je veteran , in ko je spočit lahko zelo kvaliteten. On bi moral biti v prvi vrsti mentor mladim igralcem . V odločilnih trenutkih bi morali Američani prevzeti glavno vlogo , v resnici pa sploh niso konkurenčni . Srce te zaboli , ko vidiš izredno kvalitetne američane v drugih ekipah in jih primerjaš z tistimi v Olimpiji . Tudi v tem se strinjam Afnguncem , da Špan ni pravi vodja na igrišču , ker igra samo za svojo statistiko slabo igra obrambo in ne razigrava ekipe . Martiču pa zamerim, zakaj vedno začne tekmo ekipa igrat medlo , nezainteresirano , brez volje . Ti mladi dobivajo ogromno priložnosti . To bi morali izkoristiti z borbenostjo . Tudi jaz sem mnenja , da je v Olimpiji preveč mladih talentiranih igralcev in premalo kvalitete.
Fleaa
# 08.11.2018 ob 09:07
če ne drugega ima Lapornik najlepšo frizuro v ligi....
Ocelot
# 07.11.2018 ob 21:00
No, tole pa resnično postaja tragedija. Mislim da si nihče ni predstavljal takšnega štarta v sezono, kot ga uprizarja Olimpija. Morala je razširiti igralski kader, ker ni uspela rešiti spora s KZS in mora igrati v treh tekmovanjih, a kaj, ko očitno zaradi tega močno trpi kvaliteta kadra. A kar vsaj mene osebno močno čudi je, da mi vsaj osnovno jedro ekipe sploh ne deluje tako napačno. Špan, Mesiček, Lapornik, Lazič, Begič, Raynolds, Jones, Kastrati, Sanon, tudi Šamanič so dejansko košarkarji, za katere verjamem, da posedujejo dovolj kvalitete ali vsaj talenta, da bi lahko mnogo, mnogo bolje zastopali Olimpijo v vseh treh tekmovanjih. A kaj za vraga ta ekipa počne v obrambi, ne ve nihče, še najmanj pa trener Martič. Povsem nedopustno je, da ekipa v povprečju prejema 90+ točk in da se to povprečje sploh ne zmanjšuje, temveč skozi sezono celo povečuje. Očitno Martič nima rešitev in na upravi kluba je, da najde nekoga, ki bo ekipo naučil igrati obrambo. Sedaj jo namreč igrajo na nivoju Harlem Globetrottersov!
Afngunc
# 07.11.2018 ob 20:48
Americani so obup kdo je to navlekel v klub je potegnil fino provizijo kaj takega je neverjetno to so igralci za v drugo slo ligo predvidevam da jih se fino placujejo samo ni minjasno kako lahko drugje igrajo v olimpiji pa ne morejo.Zamenjat trenerja Partizanu je uspelo dvignit ekipo pa direktorja tudi ker je navleku te americane in verjetno dobil provizijo pod mizo
# 07.11.2018 ob 19:44
Mater zdaj pa definitivno vem da je trener brez obcutka za kosarko in menjave igralce in tukaj ni lisac nic kriv.Ni mi jasno zakaj menja igralce ki delajo rezultat in noter drzi tiste ki imajo latastrofalen score
Ne, Afngunc, cisto narobe si razumel.
Jaz nisem osebno nikomur blizje kot njemu od igralcev Olimpije, ampak ti mu delas skodo s tvojim pisanjem tule. A ti to res ni jasno, da mora on razmisljati samo o svoji igri se pravi o tem kaj naredi na igriscu ter kaj lahko izboljsa/popravi na igriscu oz. na treningih in ne o tem koliko in kako igrajo njegovi soigralci oz., ce dobro igrajo mora biti za njega to samo vzpodbuda, da pokaze vec. S tem, ce bos govoril cez ekipo, soigralce itd. bos naredil samo se vecjo skodo. Ce ekipa izgublja, so individualne dobre predstave slaba tolazba. Kaj a se ti je zdelo super, ko je Span vse zadeval nekaj tekem nazaj pa je ekipa izgubljala? A se bolj spomnis kaksen super odstotek meta je imel vceraj Lapornik ali je bolj pomembno, da je cela ekipa igrala res katastrofalno obrambo in, da so na koncu dobili skoraj 100 tock in doma izgubili?
Moja pricakovanja od Blaza so veliko vecja od tega kar je do sedaj pokazal letos, ja. Ce zeli narediti korak naprej proti kvaliteti evorlige/NBA potem mora nujno popraviti fiziko (zgraditi si mora telo - ni vec star 17 ali 18 let) in s tem bo lahko popravil tudi obrambo, ker trenutno jo igra na nivoju Lapornika - slabo pac in tukaj se zacne. Nihce ga nikjer ne bo gledal, da bo v napadu delal kar bo hotel v obrambi bodo pa padali kosi preko njega. Sicer pa verjetno ves kaj so rekli NBA ogledniki letos pred draftom - da mora izboljsati fiziko in to se letos v njegovih predstavah se kako pozna. Ko bo to enkrat popravil, mu bo lazje tudi v napadu prvic zaradi boljse fizike, drugic pa, ker bo dobil tudi kaksno zogo vec, ce bo svoje naredil v obrambi. Dolocene stvari si je treba v zivljenju pac prisluziti oz. priboriti, ampak ne tako kot ti hoces tule narediti. To je res cisto zgreseno.
Katera njegova predstava letos je bila pa po tvoje odlicna? Sori, ampak jaz jo se nisem videl. Mogoce pa samo prevec pricakujem od njega. Ampak s taksnimi igrami kot jih je kazal do sedaj in s taksno neekipno igro ne bo kaksne hude odskodnine in napredka na visji nivo.
go keith go
# 08.11.2018 ob 11:54
Afngunc,
ok. Vidim, da ti je za skoraj vse igralce in ostale v klubu jasno kaj bi morali popraviti in z večino stvari se celo strinjam, ampak verodostojen boš postal samo, če boš napisal tudi kaj mora Mesiček popraviti v svoji igri, da bo dosegel nivo, ki ga vsi želimo in, da bo koristen za ekipo?
MiD
# 08.11.2018 ob 07:46
@semin

No v tem "tretjerazrednem" tekmovanju je Olimpija izgubila proti klubu, ki je V GOSTEH premagal slavni Žalgiris (za 15 točk) ter skoraj tako slavni Lyetovus Rytas in vodi v Litovskem prvenstvu!

To seveda ne opravičuje obupno slabe igre v obrambi.
REsnica
# 08.11.2018 ob 05:48
Ko je prisel martić namesto rozmana je bilo ze skoraj jasno da zeli nekdo spet potopit olimpijo. Rezultatsko in financno. Po vsej tej dooolgi sanaciji spet potapljanje...
zamudnik
# 07.11.2018 ob 23:33

Zakaj? Kuki je reformator slovenskega jezika. S tem svojim nepotrebnikom (polglasnikom na koncu vsake izgovorjene besede) je bolj poseben od vseh vaških posebnežev skupaj.
mangrooooo
# 07.11.2018 ob 23:00
V tej obskurni ligi, ki nikogar ne zanima, je Olimpiji uspel epski podvig. Celo enkrat so zmagali.
zamudnik
# 07.11.2018 ob 22:53
Martič joka, da se samo vozijo, Lisec jih bo pa prijavil še v kakšno tekmovanje, da bo oglednikov iz NBA-ja še več. :-)