Goran Dragić je na soočenju vseh treh slovenskih NBA-jevcev dosegel 13 točk v 31 minutah igre, medtem ko Beno Udrih sploh ni igral, Saša Vujačić pa je v treh minutah ostal brez vidnega prispevka. Foto: Reuters
Saša Vujačić (New York Knicks)
Na startu sezone v začetni peterki z več kot 20 minutami igre na tekmo, zdaj pa je Saša Vujačić na zadnjih sedmih tekmah zbral vsega 16 minut igre, kar pa je bilo po vrnitvi Arrona Afflala tudi pričakovati. Foto: Reuters
LeBron James (Cleveland Cavaliers)
LeBron James resno skrbi za nove mejnike, s katerimi bo ostal zapisan v anale Lige NBA. Foto: Reuters

Kljub suvereni zmagi Miamija namreč Beno Udrih znova ni dobil priložnosti za igro, medtem ko je bil Saša Vujačić pri gostih ob visokem zaostanku deležen le drobtinic - 3 minute igre brez strelskega učinka in enim skokom.

Kolektivni pristop tako v obrambi kot napadu
Heat je z obrambo povsem zadušil goste, ki so v 1. polčasu v enem delu igre zgrešili kar 15 od 16 metov iz igre. Ob odmoru so Floridčani vodili z 52:30, v nadaljevanju tudi že s 26 točkami. Dvoma o zmagi Miamija, pri katerem sta bila od Dragića za tri točke uspešnejša le prva zvezdnika Dwyane Wade in Chris Bosh s po 16 točkami, tako ni bila vprašljiva niti za trenutek.

O izjemno uravnoteženi predstavi Miamija, pri katerem je sicer zaigralo le 9 od 13 igralcev moštva, priča tudi 12 točk rezervista Tylerja Johnsona in 11 točkah Hassana Whitesida, iz prve petorke samo Luol Deng ni presegel meje 10 točk, a mu je zato zmanjkala le točka.

Latvijec izstopal kljub gladkemu porazu
Knicksi so z vsega 32-odstotnim metom doživeli najslabši strelski večer na zadnjih 212 tekmah rednega dela, hkrati pa je 78 točk tudi najslabša letošnja točkovna bera. Pred obiskom Miamija so sicer Kratkohlačniki na krilih evforije okoli 20-letnega Latvijca Kristapsa Porzingisa nanizali štiri zmage. Porzingis je vseeno večer končal kot statistično najboljši posameznik: z 20 točkami in 14 skoki je vpisal že sedmi dvojni dvojček v mladi NBA-karieri.

Durant ob vrnitvi že dosegel 27 točk
Po šestih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe se je v velikem slogu vrnil Kevin Durant, ki je v pol ure igre prispeval 27 točk za prepričljivo zmago Oklahome Cityja nad Utahom s 111:89.

James med Top25 med strelci in podajalci
Do novega izjemnega statističnega mejnika je prišel LeBron James, ki je postal 25. najboljši podajalec v zgodovini Lige NBA. S tem je James ob legendarnem Oscarju Robertsonu edini košarkar, ki je med Top25 vseh časvo tako na lestvici strelcev kot podajalcev Lige NBA. Prvi zvezdnik Clevelanda je tokrat proti Orlandu (117:103) večji poudarek dal podajam, saj jih je ob 15 točkah nabral kar 13, večinoma jih je izkoristil Kevin Love (34 točk).

LeBron James ima zdaj 6.395 podaj v karieri in je prehitel Norma Nixona na 25. mestu, a po tekmi se je "King" na vse pretega otepal primerjave z legendarnim Big O-jem. "Mislim, da se v naši ligi in športu vse prevečkrat ujamemo v poskuse primerjav in iskanje največjega med največjimi, namesto, da bi samo priznali dosežek in si rekli: Vau, to so res odlični igralci." je James izkoristil priložnost in okrcal medije, ki v košarki nenehno iščejo največjega vseh časov.

Tekme 23. novembra:
MIAMI - NEW YORK 95:78
Wade in Bosh po 16, Dragić 13 (iz igre 6/12), 9 skokov in 5 podaj v 31 minutah, Whiteside 11 ... Udrih ni igral; Anthony 21, Porzingis 20 ... Vujačić 0 (brez meta iz igre) in 1 skok v 3 minutah.

CHARLOTTE - SACRAMENTO 127:122
CLEVELAND - ORLANDO 117:103
MILWAUKEE - DETROIT 109:88
MINNESOTA - PHILADELPHIA 100:95
SAN ANTONIO - PHOENIX 98:84
UTAH - OKLAHOMA 89:111